Kolejne zwycięstwo Gryfa Wejherowo

Poniedziałek, 14 Wrzesień 2009

Podopieczni trenera Wojciecha Waśka rozegrali kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi Baltyckiej. Po ubiegło tygodniowym zwycięstwie nad Darzborem Szczecinek, zawodnicy głodni byli kolejnej wygranej i osiągnęli swój cel. W VI kolejce spotkań Gryf Orlex Wejherowo wywalczył trzy punkty w meczu z Drutex Bytovią Bytów wygrywając 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył obrońca Wojciech Klemczyk w 54 minucie pojedynku po dośrodkowaniu Łukasza Basińskiego.Sobotni rywal wejherowskiego Gryfa zajmował przed szóstą kolejką zaledwie trzynastą pozycję w tabeli, a to za sprawą zdobycia zaledwie czterech punktów. Mimo to bytowiacy okazali się bardzo groźnym rywalem dla wejherowian i nie łatwo było żółto – czarnym odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu.Pierwsze 45 minut nie należało do najciekawszych, kibice zgromadzeni na Wzgórzu Wolności nie zobaczyli wielu strzałów oraz groźnych podbramkowych sytuacji. Widzieli za to trójkę sędziowską, która w wielu momentach popełniała błędy.Druga połowa była już bardziej emocjonująca i co najważniejsze gryfici zdobyli, jak się później okazało jedną zwycięską bramkę. Autorem jej był Wojciech Klemczyk, który w 54 minucie wykorzystał świetne dośrodkowanie Łukasza Basińskiego i strzałem z głowy pokonał bramkarza Bytovi.Cieszę się ze zdobycia tej zwycięskiej bramki, jednak to cały zespół zasługuje na wielkie brawa. Wszyscy zagrali dziś na sto procent i dzięki temu wygraliśmy. Z meczu na mecz czujemy się co raz pewniej na boisku, w szczególności w formie defensywnej. Podsumował Wojciech Klemczyk.Do końca spotkania atakowały obie drużyny, jednak zawodnicy z Bytowa mieli mniej sytuacji do wyrównania wyniku i nie potrafili się przebić przez świetnie funkcjonującą obronę Gryfa. Natomiast gospodarze konsekwentnie i bardzo mądrze przeprowadzali swoje ataki na bramkę przeciwnika, co prawda nie te ataki nie przyniosły kolejnej bramki, ale mimo to wejherowianie schodzi z boiska, jako zwycięscy.  Gryf Orlex Wejherowo wystąpił w składzie:M. Szlaga – K. Jezierski, W. Klemczyk, P. Sobczyński, P. Politowski, M. Pliński, M. Szymański (M. Sumionka 89’), S. Kiełb (M. Meler 86’), Ł. Basiński (J. Rompca 83’), J. Gronowski, M. Pawłowski (O. Stanisławski 76’)