Konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną

Wtorek, 25 Luty 2020
Region

W organizacjach pozarządowych siła! Chcą z niej skorzystać i działać razem. Dlatego Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK ogłaszają konkurs na pomysł na najlepszą kampanię informacyjno-edukacyjną poświęconą bezpieczeństwu w sieci.

Celem jest wzrost świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa w sieci. Niezależnie, ile mają lat – chodzi o to, aby byli świadomymi użytkownikami internetu. Nie chcą straszyć. Chcą edukować. Pokazywać zagrożenia, ale i wskazywać sposoby radzenia sobie z nimi.

Zróbmy to razem!

Bezpieczeństwo w sieci to temat, który dotyczy każdego z nas. Dlatego do wspólnego działania zapraszamy organizacje pozarządowe. Wierzymy w ich potencjał i chcemy z niego czerpać – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – To właśnie do nich adresujemy nasz konkurs „NieBezpieczni w sieci”, który organizujemy w ramach kampanii „e-Polak potrafi!” – dodaje szef MC.

Zadanie konkursowe? Przyślijcie swoje pomysły na kampanię edukacyjno-informacyjną, która najlepiej – Waszym zdaniem – zrealizuje to założenie.

Nagroda? Pieniężna. Choć nie tylko – zrealizują, we współpracy ze zwycięskimi NGO od 1 do 3 najlepszych kampanii. W sumie przeznaczają na ten cel 500 000 złotych.

Jakich pomysłów szukają?

Kreatywnych, innowacyjnych, nieprzeciętnych.

Aby wziąć udział w konkursie, musicie spełnić tylko dwa warunki:

1.       mieć doświadczenie w realizacji minimum jednej kampanii edukacyjnej/informacyjnej,

2.       wypełnić prosty formularz dostępny pod adresem: www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs 

Kampanie docierać mają do jednej lub kilku z poniższych grup docelowych:

1.       dorośli korzystający z internetu, o niskiej świadomości zagrożeń (ze szczególnym uwzględnieniem osób powyżej 34. roku życia, głównie ze wsi, małych i średnich miast
o dochodach poniżej średniej),

2.       przedsiębiorcy (małych i średnich przedsiębiorstw),

3.       opiekunowie dzieci.

Szczegółowe cele znajdziecie w regulaminie konkursu.

Dwa etapy oceny

Do konkursu możecie zgłosić projekt nowej kampanii edukacyjno-informacyjnej lub kampanię, którą realizowaliście już wcześniej i chcielibyście ją powtórzyć lub rozwinąć.

Organizatorzy Udział w konkursie podzielili na dwa etapy. W pierwszym – Kapituła Konkursowa dokona oceny koncepcji Waszej kampanii.

Autorzy maksymalnie pięciu najlepiej ocenionych pomysłów zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu. A ten polegał będzie na prezentacji kampanii przed Kapitułą Konkursową.

W zależności od wyników tego etapu, organizatorzy wybiorą liczbę laureatów. A tych może być od jednego do trzech, a dokładnie od jednej do trzech, bo mówimy przecież o organizacjach pozarządowych.

Czas na terminy, o których musicie pamiętać.

Pierwszy i najważniejszy – 22 marca 2020 r. Do końca tego dnia organizatorzy na Wasze zgłoszenia. Od razu po zamknięciu listy zgłoszeń, Kapituła Konkursowa weźmie się do wytężonej pracy. Od 14 kwietnia autorów najlepszych pomysłów będą zapraszać na spotkania i ich prezentację przed Kapitułą. Wyniki konkursu podane zostaną najpóźniej 8 maja.

Zależy na czasie – zwycięskie projekty organizatorzy zrealizują wspólnie pomiędzy czerwcem a październikiem tego roku.

To teraz w skrócie:

22 marca 2020 r. – do tego dnia są zgłoszenia

22 marca – 12 kwietnia 2020 r. – pierwszy etap konkursu, ocena koncepcji kampanii przez Kapitułę Konkursową

14 kwietnia 2020 r. – rozpoczęcie drugiego etapu konkursu, prezentacje najlepszych pomysłów przed Kapitułą Konkursową

8 maja 2020 r. – ogłoszenie zwycięzcy/ zwycięzców!

Jest o co walczyć!

Przyszedł czas na informacje, na które na pewno czekacie. Pula nagród. To nie jest typowy konkurs, jakich wiele, w związku z tym pula nagród też jest inna, niż zwykle.

Zacznijmy od puli nagród pieniężnych – wynosi 15 000 zł. Za to pula środków na realizację pomysłów na kampanie – to aż pół miliona złotych!

Wysokość poszczególnych nagród zależy od liczby wyłonionych laureatów.

Więcej informacji na ten temat oraz wszystko inne, co powinniście wiedzieć przed zgłoszeniem się do konkursu, znajdziecie w jego regulaminie, który opublikowany został na www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs

Organizatorzy i partnerzy

Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Patronat medialny: ngo.pl oraz kampaniespoleczne.pl.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020