Korbowód Bożepole zwycięzcą drugiej ligi

Poniedziałek, 28 Luty 2011

W miniony weekend w Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego odbyła się ósma kolejka II ligi Halowej w Luzinie. Tuż przed ostatnią kolejka poznaliśmy zwycięzcę Korbowód Bożepole.

W pierwszym meczu zobaczyliśmy podopiecznych pana Piotra Klecha GOSRiT 95 Luzino spotkali się z Kębłowem na co dzień grających w Luzińskiej Lidze Sołeckiej. Doświadczenie drużyny z Kębłowa przyczyniło się do zwycięstwa w tym spotkaniu. Młodych piłkarzy z Luzina, udało się pokonać bramkarza z Kębłowa w drugiej części spotkania jak się później okazało była to jedyna bramka w tym meczu. Końcowy rezultat to 1:6 dla drużyny z Kębłowa. Bramki strzelali: dla GOSRiT: Sylwester Leyk, a dla Wikęd: Maksymilian Kenne 3, Tomasz Biankowski 2, Kankowski Adrian.

W drugim spotkaniu zobaczyliśmy mecz Juksy Luzino kontra KKS Orle. Mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący do samego końca. W pierwszej połowie dominowała drużyna z Luzina, która po strzeleniu dwóch bramek wygrywała po pierwszych dwudziestu minutach. W drugiej części rolę się odwróciły, ciągłe napieranie na bramkę Juksów nie dało zwycięstwa drużynie z Orla, lecz udało im się zdobyć kontaktową bramkę. Po czterdziestu minutach wynik 2:1 dla Juksy Luzino. Bramki strzelali: Dla Juksy: Adam Joskowski 2, a dla KKS : Dawid Cirocki.

W trzecim meczu na boisko wybiegli zawodnicy Strażak Wejherowo i Elektro Team Luzino. Był to bardzo wyrównany i czysty mecz do samego końca tylko po jednym faulu przez czterdzisci minut to sukces na Halowych Boiskach. Po czterdziestu minutach spotkania na tablicy wynik 6:6. Bramki strzelali: dla Strażak: Łukasz Walkusz, Mateusz Szmyd, Tomasz Kołkowski 2, Sławomir Gruba i jedna samobójcza a dla Elektro: Krystian Kamiński, Marcin Wenta, Adam Pipka 3, Sebastian Labuda

W czwartym spotkaniu zobaczyliśmy szlagier całej ligi, i małe derby Bożegopola, gdzie Korbowód spotkał się z Jumbami. Jak się później okazało było to najlepsze spotkanie w tej lidze. Końcowy rezultat to 1:0 dla Korbowódu, to zwycięstwo przyczyniło się że Korbowód zwyciężył ligę na kolejkę przed końcem rozgrywek. Jedyną bramkę strzelił Dawid Deyna.

W ostatnim meczu siódmej kolejki zobaczyliśmy stałych bywalców naszej ligi, FC Sprite kontra Gladiatorzy Luzino. Mecz przyniósł wiele bramek i emocji do samego końca spotkania. Końcowy rezultat to 5:4 dla FC Sprite. Bramki strzeleli: dla Sprite: Kożyczkowski Tomasz, Jarząbek Robert 2, Banowski Bartosz, Zieliński Arkadiusz, dla Gladiatorów: Weserling Mateusz, Kowalski Sebastian, Swobodziński Krzysztof, Kankowski Piotr