Kosmetyki samochodowe K2 – jak wyczyścić wnętrze krok po kroku

Środa, 12 Wrzesień 2018
Powiat Wejherowski

Samodzielne czyszczenie wnętrza swojego auta to duża oszczędność – profesjonalne usługi tego typu potrafią bać bardzo drogie, szczególnie przy większych autach. Tymczasem stosując specjalną chemię samochodową, taką jak kosmetyki K2, można osiągnąć taki sam efekt, nie tylko pozbywając się zabrudzeń, ale także konserwując środek auta. Od czego zacząć czyszczenie pojazdu i jakie środki stosować?

Zanim użyjesz chemii samochodowej – zacznij od odkurzania

Pierwszym krokiem powinno być odkurzenie całego wnętrza – chemia samochodowa (https://twojmotosklep.pl/pl/c/Kosmetyki-i-chemia-samochodowa/33) nie pomoże, jeśli na podłodze i fotelach będzie pełno okruszków, piasku i sierści (jeśli posiadasz psa). Trzeba to zrobić dokładnie, najlepiej stosując specjalną, cienką końcówkę odkurzacza, pozwalającą na dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Najlepiej wyjąć dywaniki i oczyścić je poza autem.

Pranie tapicerki kosmetykami samochodowymi K2

Następnym krokiem będzie pranie tapicerki. Oczywiście nie musisz prać całych foteli i podsufitki, jeśli nie posiadają wielu plam – możesz wykorzystać specjalne pianki, które nakłada się punktowo na zabrudzenia. Detergent w nich zawarty wchodzi w reakcję z zanieczyszczeniami i po wyschnięciu zamienia je w proszek, dzięki czemu można z łatwością wciągnąć je odkurzaczem. Wśród kosmetyków samochodowych K2 znajdują się niezwykle skuteczne pianki do prania tapicerki, które nie niszczą tkanin.

Kosmetyki samochodowe K2 – czyszczenie i pielęgnacja skóry

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem skórzanej tapicerki, musisz przyłożyć wielką uwagę nie tylko do jej czyszczenia, ale również pielęgnacji. Skóra, o którą się nie dba, wysycha i pęka, przez co fotele zaczynają wyglądać na mocno zużyte, a auto dużo traci na wartości, nie wspominając o estetyce. Chemia samochodowa przeznaczona do skórzanych powierzchni pomoże Ci zadbać o wnętrze Twojego auta. Dostępne są kosmetyki samochodowe K2 w formie mleczek do skóry, których zadaniem jest czyszczenie, nawilżenie i odżywienie, a także w formie kremów, którymi można pielęgnować powierzchnię.

Co z plastikami? Najlepsze preparaty i spraye wśród chemii samochodowej

Dobrze dobrana chemia samochodowa pozwoli Ci także uporać się z plastikami. To na nich gromadzi się najwięcej kurzu, są także narażone na poplamienia i ślady dłoni. Wiele osób popełnia błąd, stosując na plastikowych powierzchniach jedynie nabłyszczający spray. W pierwszej kolejności należy natomiast użyć specjalnego środka do czyszczenia plastiku – np. z serii kosmetyków samochodowych K2 – który odtłuści powierzchnię i pozbędzie się brudu. Dopiero wtedy warto użyć konserwującego sprayu, który może nabłyszczyć lub zmatowić powierzchnię.

Czyszczenie i pielęgnacja wnętrza auta profesjonalną chemią samochodową K2

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej chemii samochodowej, takiej jak kosmetyki K2, możesz odświeżyć wnętrze swojego auta i sprawić, że będzie się świetnie prezentowało. Nie zapomnij również o środkach do konserwacji poszczególnych elementów, dzięki którym dłużej będziesz cieszył się zadbanym, niezniszczonym wnętrzem.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020