Kostka granitowa – wytrzymały budulec

Czwartek, 10 Grudzień 2015
Powiat Wejherowski

Kostka granitowa jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów w budownictwie. Ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdza się jako budulec chodników, krawężników, podjazdów. Używana jest również na cmentarzach czy w okolicach kościołów. Sprawdźmy zatem, jakie cechy posiada ten materiał i jak możemy go wykorzystać na swojej posesji.

Wytrzymałość i piękno.

Kostkę granitową warto mieć na swojej posesji chociażby ze względu na niezwykłą trwałość i odporność na rozmaite czynniki, które działają destrukcyjnie na większość materiałów budowlanych. Materiał ten nie należy do tanich, jednak warto w niego zainwestować, jeśli chcemy cieszyć się znakomitymi rezultatami i piękną posesją. Nie musimy obawiać się, że pod wpływem silnych mrozów lub wysokich temperatur w lecie nasza kostka popęka lub ulegnie nieestetycznemu odbarwieniu. Oczywistym atutem tego budulca jest jego niezwykłe piękno, granit to jeden z najbardziej estetycznych kamieni. Oczywiście kostka granitowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji jak każdy materiał budowlany, jest jednak z pewnością bardziej wytrzymała niż zwykły polbruk, który króluje jeszcze na większości prywatnych posesji i w przestrzeni publicznej. Powoli widać jednak, że zaczynamy doceniać kostkę granitową jako niezwykle wytrzymały materiał, służący również do produkcji płyt na cmentarzach, co świadczy o jego wysokiej trwałości.

Wynajmij specjalistę.

Czy możemy samodzielnie ułożyć kostkę granitową na podjeździe naszej posesji? Oczywiście, że tak, jednak będzie to wymagało ogromnego doświadczenia i umiejętności. Przede wszystkim należy dobrze przygotować podłoże, zatroszczyć się o odpowiednie odprowadzenie wody. Układanie kostki nie jest proste, więc najlepiej zatrudnić do tego celu specjalistę, który kompleksowo zajmie się aranżacją naszego podjazdu, żeby jego powierzchnia była równa, bez wybrzuszeń i nieestetycznych elementów. Pamiętajmy, że na rynku dostępne są różne kolory kostek granitowych, w związku z czym nasza posesja może być urządzona bardzo niebanalnie. Inwestując w kolorową kostkę zyskujemy pewność, że przestrzeń wokół naszego domu będzie się wyróżniać na tle innych, podobnych do siebie posesji.

Odpowiednia pielęgnacja.

Regularne zabiegi pielęgnacyjne przyczynią się do dłuższej żywotności kostki granitowej, dlatego warto przeprowadzać je systematycznie. Należy przede wszystkim zadbać o usuwanie chwastów i mchu, ponieważ te nieestetyczne rośliny lubią pojawiać się pomiędzy poszczególnymi elementami kostki. Używajmy do tego celu specjalnych narzędzi, które nie porysują struktury podjazdu, ale efektywnie usuną wszelkie drobne rośliny. Uważajmy również na smary i oleje silnikowe, które mogą pojawić się na posadzce. Takie zabrudzenia należy czyścić na bieżąco, zanim zdążą zaschnąć. Do tego celu najlepiej używać myjki ciśnieniowej, która znakomicie spełnia swoją rolę w połączeniu ze specjalistycznym detergentem, służącym do czyszczenia kostki granitowej. Dzięki drobnym zabiegom pielęgnacyjnym, nasza posesja zawsze będzie prezentowała się estetycznie. (źródło: http://www.granit-kostrza.pl/)

Komentarze
Reklama