Kredyt mieszkaniowy - jak wybrać najkorzystniejszy?

Piątek, 26 Maj 2017
Powiat Wejherowski

Nie ma co się oszukiwać – zdecydowana większość z nas, będzie zmuszona do wzięcia kredytu hipotecznego. To chyba największe zobowiązanie, z którym musi radzić sobie współczesne społeczeństwo. Rynek nieruchomości charakteryzuje się naprawdę ogromnymi cenami, często nieosiągalnymi dla przeciętnego człowieka. Z pomocną dłonią wychodzą do nas banki, które oferują właśnie kredyty mieszkaniowe.

Jednak rynek usług bankowych jest bardzo szeroki, a koszty związane z kredytem (a także jego wysokość) w dużej mierze uzależnione są od właśnie od banku, na który się zdecydujemy. Dlatego zanim podpiszemy umowę, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy w innych placówkach nie będziemy mieć szansy na tańszy kredyt. Co powinniśmy wiedzieć zanim zaciągniemy takie zobowiązanie?

Po pierwsze koszty

Oszczędności powinniśmy dzisiaj szukać na każdym kroku, a w przypadku tak dużego kredytu, znalezienie najtańszego może przynieść spore oszczędności. Jak jednak to zrobić? Cóż warto będzie sprawdzić oferty możliwie największej ilości banków, jednak wizyty w placówkach są czasochłonne i męczące. Na szczęście mamy dostęp do sieci, w której bez większych problemów sprawdzimy gdzie dostaniemy kredyt, na jaką kwotę i z jakim oprocentowaniem – a wszystko za sprawą tzw. porównywarek kredytowych.

Porównywarki kredytów to aplikacje online, w których po podaniu niezbędnych danych (zarobki, aktualne zadłużenia itd.) otrzymamy listę kredytodawców, którzy będą skłonni udzielić nam kredytu hipotecznego, wraz z informacją ile przyjdzie nam za niego zapłacić. Oczywiście będą to jedynie dane poglądowe, a ich potwierdzenia trzeba będzie szukać w placówce banku, jednak dzięki temu rozwiązaniu już na wstępie odrzucicie przynajmniej część usługodawców.

Możesz skorzystać z pomocy

Jasnym jest, że osoby, które nie mają doświadczenia z rynkiem finansowym, nie będą zdawać sobie sprawy z tego, na który konkretnie kredyt powinni się zdecydować. Bardzo pomocy może okazać się doradca finansowy, który przedstawi nam formalne wymagania dotyczące dokumentów, pomoże ocenić skale wydatków związanych z zaciągnięciem takiego zobowiązania, a także wskaże bank, do którego powinniśmy się udać. Dla nas, jako kredytobiorców będą to bardzo ważne informacje, dzięki którym będziemy w stanie racjonalnie przeanalizować zbliżające się wydatki i koszty. Dzięki rozmowie z doradcom kredytowym dowiecie się także jak bardzo wiarygodni jesteście w oczach banku (jaką macie zdolność kredytową), wskaże też problemy, które mogą ową zdolność ograniczać (chociażby karty kredytowe).

Kredyt idealny?

Każdy bank ma własne kryteria i wymagania dotyczące zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów. Jak się okazuje ta sama osoba może otrzymać dwie zupełnie odmienne opinie i propozycje kredytowe w dwóch różnych bankach. Dlatego właśnie nie sposób wskazać placówki, która byłaby absolutnym numerem jeden w zakresie usług kredytowych. W tej branży jest zbyt wiele zmiennych, które uzależnione są od naszej sytuacji finansowej, dlatego tak ważne jest, by dokładnie przeanalizować oferty i wybrać tą, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby.

PA
Więcej o kredytach mieszkaniowych dowiesz się na: direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/.
Komentarze
Reklama