Kryminalni zatrzymali poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości

Środa, 13 Listopad 2013
Powiat Wejherowski

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 44-letniego obcokrajowca poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Poszukiwany ukrył się w Polsce. Na terenie naszego kraju także popadł w konflikt z prawem i zostały za nim wydane dwa listy gończe. Mężczyzna jest podejrzewany o 33 przestępstwa popełnione na terenie Niemiec oraz o dwa przestępstwa popełnione na terenie Polski. Po odbyciu kar pozbawienia wolności na terenie naszego kraju najprawdopodobniej zostanie wydany stronie niemieckiej, gdzie odpowie za liczne oszustwa internetowe i fałszowanie dokumentów.

Wczoraj około południa kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali 44-letniego mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy w Gdańsku. Poszukiwany ukrywał się w jednej z miejscowości powiatu Pruszcz Gdański. Kryminalni ustalili, że 44-latek wynajmuje tam mieszkanie. Kiedy zapukali do drzwi, kobieta znajdująca się w środku twierdziła, że poszukiwanego tam nie ma. To jednak nie wpłynęło na decyzję o przeszukaniu mieszkania przez mundurowych. Policjanci weszli do środka sprawdzili mieszkanie, a następnie zaczęli kontrolować kolejne pomieszczenia. Kiedy zajrzeli do pomieszczenia gospodarczego – magazynku znajdującego się w pobliżu garażu, znaleźli tam ukrywającego się 44-latka. Z ustaleń mundurowych wynika, że poszukiwany często zmieniał miejsce pobytu, a gdy się wyprowadzał, zabierał bezprawnie bez wiedzy właścicieli, wyposażenie mieszkań i nie regulował opłat związanych z wynajmem. 

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy, a następnie trafił do Aresztu Śledczego w Wejherowie, gdzie będzie przebywał przez najbliższe 4 miesiące za przestępstwa posługiwania się fałszywym dokumentem oraz za naruszenie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

44-latek sądził, że uniknie odpowiedzialności za przestępstwa popełnione w swoim kraju, jednak po odbyciu kar pozbawienia wolności, najprawdopodobniej zostanie wydany stronie niemieckiej i tam odpowie za 31 przestępstw oszustwa na aukcjach internetowych oraz za dwa przestępstwa związane z fałszowaniem dokumentów.

Komentarze
Reklama