Kryminalnymi z Wejherowa zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany

Środa, 29 Maj 2019
Wejherowo

Kryminalnymi z Wejherowa zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Plantacja ukryta była w garażu. Śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi i sprzęt służący do uprawy narkotyków oraz worki z marihuaną i kokainą. Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który jest podejrzewany o uprawę zakazanych w Polsce roślin. Dodatkowo w pobliżu miejsca zdarzenia został także zatrzymany mężczyzna, który odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji.Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zabezpieczyli prawie pięćdziesiąt krzaków konopi indyjskich oraz worki z marihuaną o wadze ponad 260 gramów oraz kokainą o wadze prawie 90 gramów. Do zdarzenia doszło podczas weekendu, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci zostali skierowani na interwencję do jednej z prywatnych posesji na ternie gminy Szemud. Ze zgłoszenia wynikało, że jakiś mężczyzna kręci się przy domu, być może chce się do niego włamać. Kiedy policjanci dotarli pod wskazany adres, mężczyzna który przebywał na posesji na widok policjantów, kierował w ich kierunku pistolet i zaczął strzelać. Policjanci szybko obezwładnili i zatrzymali 35-latka.

Policjanci przebywając na tej posesji wyczuli zapach marihuany oraz odgłosy pracy wentylatorów. Dźwięki dobiegały z pobliskiego garażu. Kryminalni postanowili to sprawdzić i wtedy okazało się że znajduje się w nim plantacja konopi indyjskich, a inne się narkotyki. Wszystkie substancje i krzewy, jak również sprzęt służący do ich uprawy zostały zabezpieczone, a w związku z tym 26-latek został zatrzymany.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zostali już przesłuchani. Wobec nich został zastosowany dozór Policji.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Natomiast za  posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, natomiast za użycie broni palnej (lub innego niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego), dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego  w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10

Komentarze
Reklama