Lider wygrał w Wejherowie

Poniedziałek, 29 Marzec 2010

Na pierwszy mecz w tym roku na Wzgórzu Wolności przyszło bardzo wielu sympatyków oraz kibiców wejherowskiego Gryfa. Łączna liczba to około 800. Niestety ich obecność nie pomogła podopiecznym Wojciecha Waśka, którzy w niedzielne południe podejmowali lidera Chojniczankę Chojnice. Wejherowianie przegrali to spotkanie 1:4, nie pokazując się przy tym z dobrej strony. Dla wejherowian gola zdobył już w trzeciej minucie Jakub Gronowski wykorzystując rzut karny. Dla gości do bramki trafiali Paweł Sobczyński (samobójcza 33’), Daniel Fabich (49’), Mateusz Chudziński (74’) oraz Kamil Szwół (samobójcza 76’).

Niedzielny mecz ułożył się dla gryfitów wprost idealnie. Gospodarze zdobyli gola już w trzeciej minucie pojedynku, a zdobywcą jego był Jakub Gronowski, który wykorzystał rzut karny, który podyktował sędzia po faulu na Krzysztofie Wickim. Niestety od tamtej pory było już tylko gorzej i inicjatywę przejęli gracze Chojniczanki. Do wyrównania doprowadzili w 33 minucie, kiedy to dośrodkowanie w polu karnym przeciął wejherowski obrońca Paweł Sobczyński i niefortunnie piłka wpadła do bramki. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. W drugiej części meczu wydawać by się mogło, że gra tylko zespół z Chojnic, bo to oni co rusz stwarzali groźne ataki pod bramką Macieja Szlagi, a gryfitom nie udawało się tego niwelować. Gościom udało się jeszcze trzy razy trafić do siatki, najpierw w 49 minucie, autorem gola był Daniel Fabich, następnie w 74 minucie tutaj ze zdobycia bramki cieszył się Mateusz Chudziński, a wynik tego pojedynku ustalił w 76 minucie Kamil Szwół obrońca żółto – czarnych. Do końcowego gwizdka przyjezdni nie odpuścili chcąc zdobywać kolejne bramki, jednak dzięki dobrej formie Macieja Szlagi wynik już nie uległ zmianie.