Ludzie, ludzie złóżcie dary, kupcie sędziemu okulary

Piątek, 13 Listopad 2009

Ludzie, ludzie złóżcie dary, kupcie sędziemu okulary… Ręce mi opadły gdy widziałem sędziowanie arbitra w ostatnim meczy Orkana Rumia z Chojniczanką Chojnice. Nie było praktycznie minut, by sędzia nie sędziował przeciwko drużynie z Rumi. Już w 6 minucie podyktował karnego z kapelusza, a po 30 minutach Orkan grał już w 9 gdyż arbiter wyrzucił z boiska dwóch piłkarzy.

Po skandalicznym sędziowaniu Orkan uległ w 14 kolejce spotkań III ligi, drużynie z Chojnic aż 1:6. Wszyscy kibice zdają sobie doskonale sprawę, że wynik spotkania był by całkowicie inny gdyby nie arbiter. Mam nadzieję, że w meczu na własnym boisku Orkan udowodni Chojniczance swoją wyższość.

Skład Orkana: Biecke, Broner (72 Komorowski), Fera, Kłos (64 Cirkowski), Prinz, Urbaniak, Cetnarowicz, Skwiercz, Stępień (62 Bodzak), Smarzyński, Siemaszko (69 Kazubowski).

W najbliższej i ostatniej 15 kolejce spotkań rudny jesiennej Orkan Rumia zagra z Piastem Choszczno na własnym boisku. Mecz odbędzie się w sobotę 14 listopada o godzinie 13:00.