Majówka w Wejherowie

Sobota, 30 Kwiecień 2016
Wejherowo

Weekend majowy w mieście nie musi być nudny. Wypoczynek na świeżym powietrzu i możliwość obejrzenia filmów docenionych na najlepszych międzynarodowych festiwalach to propozycje na długi weekend majowy w Wejherowie.

Wejherowo dołączyło do festiwalu warszawskiego Wiosna Filmów, w ramach którego wyświetlane są najbardziej utytułowane filmy. Filharmonia Kaszubska zaprasza 1-3 maja o godz. 19.30 do Klubu Dobrego Filmu, gdzie widzowie będą mieli możliwość zobaczyć filmy artystyczne święcące tryumfy na najważniejszych festiwalach świata. Zobaczymy Kwiat wiśni i czerwoną fasolę (1 maja), Dobrą żonę (2 maja) i Chevalier (3 maja).

Od 1 maja będzie można delektować się pięknymi widokami z tarasu widokowego, który czynny będzie na dachu Filharmonii Kaszubskiej w godz. 13-18. W maju taras będzie otwarty w weekendy, natomiast od czerwca już codziennie w godz. 14-19.

Majówka to także doskonały czas na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wybierzmy się na spacer Szlakiem Nut Kaszubskich. Jest to ciekawy sposób na zwiedzanie miasta, gdyż poszczególne postumenty prezentujące nuty kaszubskie zostały rozmieszczone w różnych punktach miasta. Podążając za 14 nutami poznamy miasto, jego historię, ale również jego współczesne oblicze. Ostatni postument został umieszczony w Parku Miejskim w pobliżu Pałacu Przebendowskich i Keyserlingów, w którym obecnie mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Warto również wybrać się na Kalwarię i pospacerować oraz zwiedzić ten XVII-wieczny obiekt z 25 kaplicami przepięknie usytuowanymi na wzgórzach morenowych.

Zaplanujmy ze znajomymi wycieczkę po zielonych częściach miasta, okolicznych lasach. Zorganizujmy rodzinny piknik, na który pojedziemy rowerami. Warto odwiedzić także wejherowski park, w którym ulubiona przez mieszkańców fontanna już działa.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020