Martin Keskari zwycięzcą Lotos Polish Open 2015 w Pętkowicach

Czwartek, 30 Lipiec 2015
Powiat Wejherowski

Za sprawą trudnych warunków pogodowych runda finałowa najważniejszego turnieju golfowego w Polsce pełna była wyzwań i zwrotów akcji. Walka była bardzo wyrównana, a najlepszy wynik udało się osiągnąć reprezentantowi Niemiec – Martinowi Keskari. W ostatniej rundzie wykonał on 71 uderzeń, czyli jeden poniżej par.

Zasłużone drugie miejsce zajęli ex aequo Francuz – David Antonelli oraz Niemiec – Stephen Gross. Pierwszy pokonał pole w 71 uderzeniach, drugi w 73. W obu przypadkach kluczowe były wyniki z poprzednich rund. Antonelli w poniedziałkowej rozgrywce pobił rekord pola i tym samym zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugiego dnia nie grał już tak dobrze i jego pozycja znacznie spadła, jednak to właśnie wtedy Stephan Gross dał popis swoich golfowych umiejętności i zakończył dzień na pozycji lidera.

W finale mieliśmy okazję podziwiać trzech reprezentantów Polski – Iana Ashendena, Mateusza Gradeckiego i Mateusza Jędrzejczyka oraz Petera Bronsona – Amerykanina żyjącego w Polsce od wielu lat, który zagrał w turnieju dzięki dzikiej karcie przyznanej przez PGA Polska. Od samego początku turnieju najlepiej radził sobie Ian Ashenden z Kraków Valley G&CC – wyniki z pierwszej i drugiej rundy zapewniły mu miejsce w pierwszej dziesiątce rundy finałowej. W środowej potyczce radził sobie jednak nieco gorzej i zakończył rywalizację na 28. pozycji. Mateusza Gradeckiego – drugiego z biało-czerwonych, który przeszedł cut’a, zdecydowanie pokonał siódmy, podobno najtrudniejszy dołek na polu. W rundzie finałowej wykonał 77 uderzeń, co dało mu 31. miejsce w klasyfikacji generalnej. Mateusz Jędrzejczyk zakończył turniej jako 40., a Peter Bronson – 42.

Przypomnijmy, że trzecia edycja zawodowego turnieju golfowego Lotos Polish Open 2015 została rozegrana w dniach 26-29 lipca na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach. Pula nagród wynosła 120 tys. zł.