Mecz na remis. Gryf bez punktów

Niedziela, 22 Sierpień 2010

Porażką Gryfa Orlex Wejherowo 1:2 zakończyło się spotkanie wyjazdowe II kolejki III ligi z Kaszubią Kościerzyna. Bramkę dla wejherowian strzelił w 26 minucie Sylwester Ilanz. Mimo prowadzenia Gryfa 1:0 po końcowym gwizdku sędziego z wygranej i trzech punktów cieszyli się gospodarze.

Sobotni pojedynek w Derbach Kaszub jedenastek z Kościerzyny i Wejherowa od początku był bardzo wyrównany, kibice obejrzeli klasyczny mecz walki, w którym zawodnicy nie odpuścili żadnej piłki, stwarzali proste, a zarazem groźne sytuacje podbramkowe. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście z grodu Wejhera, w 26 minucie Łukasz Kłos prowadząc piłkę przed polem karnym zauważył wchodzącego Sylwestra Ilanza nie zastanawiając się ani chwili zagral mu futbolówkę, a nowy pomocnik Gryfa dokończył dzieło pokonując bramkarza Kaszubi strzałem w długi róg. Radość grafitów nie trwałą długo, bo już dwie minuty później Maciej Szlaga wyciągał piłkę z bramki. Kościerscy piłkarze wykorzystali moment nieuwagi bloku defensywnego Gryfa i Tomasz Poźniak w zamieszaniu w polu karnym doprowadził do remisu. Niestety nie były to jedyne błędy, jakie w sobotnim meczu popełniali podopieczni trenera Wojciecha Waśka, w 51 minucie błąd w komunikacji dwóch środkowych obrońców wykorzystał ponownie Poźniak. – Rzeczywiście dziś nie zagraliśmy najlepiej, choć uważam, że spotkanie to powinno zakończyć się remisem. Spotkały się dwie równorzędne drużyny, wiedziałem oglądając mecz Kaszubi w Redzie z ubiegłego tygodnia, że nie będzie to łatwa przeprawa. Teraz przed nami pojedynek z Regą Trzebiatów, z tego pojedynku musimy szybko wyciągnąć wnioski - spłętował po meczu trener drużyny ze Wzgórza Wolności. Druga stracona bramka dała żółto – czarnym jeszcze większą mobilizację, co skutkowało wieloma dogodnymi sytuacjami pod bramką Kafarskiego, w końcowych minutach spotkania w polu karnym często był obecny wejherowski golkiper – Maciej Szlaga. Niestety żadna z nich nie zakończyła się tak, jakby wymarzyli sobie kibice Gryfa, którzy przez całe 90 minut dopingowali swoich ulubieńców.