Miał Dach nad głową, i tak okradał wynajmujących

Środa, 23 Luty 2011

Policjanci z Redy ustalili sprawcę przywłaszczenia laptopa oraz złotego łańcuszka. Jak się okazało był nim 29-latek, który mieszkał u pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze prewencji z wejherowskiej komendy w sobotę zatrzymali osobę poszukiwaną sądowym nakazem, celem osadzenia w najbliższym areszcie śledczym bądź zakładzie karnym. Jak się okazało 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego był także poszukiwany przez policjantów z Redy, którzy ustalili, że najprawdopodobniej 18 lutego br. przywłaszczył sobie laptopa oraz złoty łańcuszek .

Sprawca mieszkał u pokrzywdzonych nic za to nie płacąc, a do tego był na ich utrzymaniu. Dodatkowo właściciele mieszkania udostępnili mu swój komputer przenośny typu laptop. Po pewnym czasie zarządzali jego zwrotu. Mężczyzna nie oddał im go, twierdząc, że zostawił go u swojego kolegi. Następnie wyszedł z domu i już do niego nie wrócił. Policjanci ustalili, że sprawca dał laptopa i złoty łańcuszek do lombardu na terenie powiatu wejherowskiego. Mienie zostało odzyskane.

Wczoraj 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego został przesłuchany oraz usłyszał zarzuty. Sprawca został przetransportowany przez policjantów do wejherowskiego Aresztu Śledczego. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020