Miasto Gdynia radzi sobie świetnie na facebooku

Niedziela, 18 Sierpień 2013
Gdynia

Miasta stawiające na promocję czyli takie jak Gdynia muszą obowiązkowo posiadać oficjalny profil w największym serwisie społecznościowym jakim jest facebook. Oczywiście Gdynia prężnie działa w tym segmencie a do tego radzi sobie w nim całkiem nieźle.

Gdynia nie jest wyjątkiem ponieważ większość polskich miast posiada swoje fanpage, za których prowadzenie są odpowiedzialne przeważnie wydziały zajmująca się promocją w danym urzędzie.

Gdyński Profil na Facebooku istnieje od października 2010 r. "Witamy na facebooku mieszkańców Gdyni, byłych Gdynian i przyszłych :)" - tak brzmiał pierwszy - opublikowany 8 października - post. Wpis ten polubiła... jedna osoba.

Gdynia ma na Facebooku obecnie 26 661 fanów i zajmuje 5 miejsce w Polsce pod względem ilości fanów. W naszym kraju pierwsza piątka najbardziej popularnych profili pod względem ilości fanów prezentuje się następująco:

  1. Wrocław - 91 458 Fanów.
  2. Poznań - 63 854 Fanów.
  3. Gdańsk - 55 576 Fanów.
  4. Warszawa - 41 952 Fanów.
  5.  Gdynia - 26 661 Fanów.

 

- Gdyński profil prowadzony jest profesjonalnie. Widać, że osoby odpowiedzialne za komunikację w social mediach gdyńskiego urzędu mają pojęcie o swojej pracy. Profil jest aktualizowany na bieżąco, dużo ciekawych zdjęć, fajna interakcja z użytkownikami, możliwość współtworzenia profilu choćby za pomocą przesyłania ciekawych zdjęć do wydziału promocji. To wszystko sprawia, iż liczba fanów gdyńskiego profilu z dnia na dzień wzrasta oraz ich zaangażowanie jest co raz większe - mówi Gabriel Besta z agencji marketingowej GaboStudio.

Szukaliśmy również oficjalnego profilu prezydenta Wojciech Szczurka lecz nie udało nam się go znaleźć. Widocznie gdyński włodarz naszego miasta jest tak zapracowany, że obecnie nie ma czasu na aktywne działania w social mediach.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020