Mieszkanie w pobliskim Gdańsku – czy to dobra inwestycja?

Czwartek, 29 Marzec 2018
Region

Nieruchomości jako inwestycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce. Do wyboru mamy szeroką gamę lokali w całym kraju, które świetnie nadają się jako długoterminowa lokata pieniędzy. Czy Gdańsk zalicza się do tej grupy?

Gdańsk jest bardzo chętnie wybieranym kierunkiem przez turystów. Wspaniałe zabytki o wielowiekowej historii, piękne morze, a także czyste powietrze zachęcają do podróży. Jednak Gdańsk to też duże, lokalne centrum biznesowe, gospodarcze, a także naukowe i ważny węzeł komunikacyjny.

Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na mieszkania w Gdańsku jest obecnie bardzo duże. Stale powstaję nowe inwestycje realizowane przez deweloperów. Do dyspozycji mamy też lokale z rynku wtórnego. Wiele z nich kupowanych jest na własność w celu dalszego wynajmu – turystom, studentom, osobom chcącym pracować w Gdańsku.

Jeśli także zastanawiasz się na tym, czy mieszkania na sprzedaż w Gdańsku są dobrym wyborem jako inwestycja, odpowiedź brzmi „tak”. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każda nieruchomość będzie perspektywiczną lokatą pieniędzy.

Przede wszystkim powinniśmy określić, w jakim celu chcemy kupić mieszkanie jako inwestycję. Czy chcemy wynajmować je turystom? Czy raczej osobom, które chcą zdecydować się na wynajem długoterminowy, a nie tylko na parę tygodni w trakcie wakacji? W tym pierwszym przypadku lepiej skupić się na nieruchomościach blisko centrum, ponieważ lokalizacja jest tutaj najważniejsza. W drugim możemy wybrać inne położenie, dalej od centrum, aby zmniejszyć koszty związane z wynajmem, które dla wielu osób są najważniejsze.

Oczywiście, musimy też pamiętać o tym, że na zyski czerpane z wynajmu, oprócz lokalizacji, wpływa także szereg innych czynników. Zaliczają się do nich między innymi metraż mieszkania oraz jego rozkład – lepiej wynajmują się mniejsze nieruchomości, jego sposób wykończenia i wyposażenia, dostępna infrastruktura. Oczywiście, musimy też ostrożnie dobierać lokatorów, aby nie okazało się, że mieszkanie zostanie zniszczone lub okradzione.

Komentarze
Reklama