Mistrzostwa Polski Universal Fighting Rules

Środa, 15 Czerwiec 2011

Universal Fighting Rules jest to nowa organizacja, założona przez Piotra Bąkowskiego, wieloletniego zawodnika Reprezentacji Polski w kickboxingu, trenera Kadry Narodowej juniorów, Wicemistrza Świata w kickboxingu. UFR jest prężnie rozwijającą się organizacją, która umożliwia konfrontację takich dyscyplin jak kickboxing, taekwondo, karate i inne.

Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli 4 medale.

Kornelia Szymańska została Mistrzynią Polski UFR w kat. kadet starszy do 42 kg ;

Paweł Bekisz po stoczeniu 2 walk w formule UFR rules (1 runda boks, 2 runda kickboxing, 3 runda kickboxing z kopnięciami na uda) wywalczył brązowy med. w kat. do 63 kg seniorów ;

Cezary Maciejewski, stoczył 4 pojedynki, również wywalczył brązowy medal w kat. do 69 kg w kadetach młodszych UFR rules ;

Rafał Karcz – wystartował w konkurencji GRANDCHAMPION, czyli semi contact bez podziału na kategorie wagowe. Po stoczeniu 4 walk, wywalczył tytuł „wszechwag\" - GRANDCHAMPIONA, a w finale wygrał z zawodnikiem Kadry Narodowej w kickboxingu Łukaszem Świderskim, z kat. powyżej 94 kg. Była to bardzo ciężka przeprawa dla trenera Klubu Fight Zone, wygrana 3 punktami po dobrym rozwiązaniu taktycznym podczas prowadzenia walki.

Wyjazd okazał się bardzo udany dla zawodników z Wejherowa, a także Luzina, gdyż Czarek Maciejewski to mieszkaniec właśnie Luzina, trenujący na co dzień w sekcji wejherowskiej.

Wyjazd wsparło miasto Wejherowo z Panem Prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem na czele, za co dziękują zawodnicy, trenerzy i działacze Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego