Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce

Poniedziałek, 19 Maj 2014
Małe Trójmiasto

W dniu 16.05.2014 roku na stadionie Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt oraz Chłopców.

Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady , który odbędzie się 28.05.2014 roku w Słupsku. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu lekkoatletyką  w naszym powiecie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a dzięki wspaniałemu obiektowi oraz dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe wyniki, a niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe. Na zakończenie zawodów zawodnicy oraz zawodniczki zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami które wręczał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski, referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Bartłomiej Woźniak oraz trener kadry narodowej w biegach średnich – Pan Zbigniew Rolbiecki.  Specjalne podziękowania należą się Centralnemu Ośrodkowi Szkolenia w Cetniewie za udostępnienie tak wspaniałego obiektu na nasze zawody.

Wielką niespodzianką dla młodzieży było już po raz trzeci, spotkanie ze srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie w rzucie młotem – Anitą Włodarczyk, która przygotowywała się na cetniewskim obiekcie do tegorocznych startów. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Centralny Ośrodek Szkolenia w Cetniewie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

100m chłopcy


1. Robert  Arendt – Gimnazjum nr 1 Rumia - 11.40 s.
2. Marcin Michalak – Gimnazjum nr 1 Rumia - 11,54 s.
3. Daniel Stuba – Gimnazjum nr 1 Reda - 11,84 s.

100m dziewczyny


1. Agata Lesner –  Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 12.55 s.
2. Natalia Panasiuk – Gimnazjum nr 1 Rumia - 12,58 s.
3. Aleksandra Szymerowska – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 12,99 s.


300m chłopcy


1. Robert  Arendt – Gimnazjum nr 1 Rumia - 38,65 s

2. Kamil Grzenkowicz - Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 39.55 s.
3. Dawid Figurski – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 40,77 s.



300m dziewczyny


1. Natalia Panasiuk – Gimnazjum nr 1 Rumia - 43.90 s.

2. Nicole Labuda – Gimnazjum nr 3 Wejherowo - 46.55 s.

3. Maria Szreder – Gimnazjum nr 1 Wejherowo - 50.41 s.



600m chłopcy


1.Konrad Piotrowski – Salezjańskie Gimnazjum Rumia - 1.28.98. min

2. Daniel Grunwald – Gimnazjum nr 1  Reda - 1.34.93 min.

3. Grzegorz Dominik – Gimnazjum nr 1 Rumia - 1.40.90 min
                


600m dziewczyny


1. Katerina Thomaidou – Gimnazjum nr 2 Rumia - 1,41,55 min
2. Joanna Kożyczkowska –  Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 1,48,05 min
3. Agata Borawska – Gimnazjum nr 1 Reda - 1,52,72 min

1000m chłopcy


1.  Maciej Cyman – Gimnazjum nr 3 Wejherowo - 2.49.60 min
2. Przemysław Gruba – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 2,50,03 min
3. Mikołaj Baranowski – Gimnazjum nr 3 Wejherowo - 2,52,3 min



1000m dziewczyny


1. Daria Kohnke – Gimnazjum nr 1 Reda - 3.09.08 min

2. Kamila Hinz - Gimnazjum nr 2 Rumia - 3.18.46 min
3. Weronika Gubernat   – Gimnazjum nr 2 Wejherowo - 3.38.02 min


2000m chłopcy


1. Bartosz Gowiński  - Gimnazjum nr 4 Wejherowo - 6.35.03min
2. Patryk Angel - Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 6.36.96 min
3. Krzysztof Kankowski – Samorządowe Gimnazjum Gniewino - 6,41,04 min



4x100m dziewczyny


1. Michalina Rosinke, Natalia Panasiuk,  Katerina Thomaidou, Kamila Hinz – Reprezentacja Rumi - 52.28 s.
2. Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 54,68 s
3. Gimnazjum nr 1 Reda - 56,93 s


4x100m chłopcy

1. Konrad Piotrowski, Robert Arendt, Marcin Michalak, Paweł Mielniczuk - Gim nr 1 Rumia - 47.07 s.
2. Gimnazjum nr 1 Reda - 47,55 s
3. Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 48,18 s.

Skok w dal chłopcy


1. Kacper Szreder – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 5.31 m

2. Daniel Stuba – Gimnazjum nr 1 Reda - 5.28 m

3. Marcin Michalak – Gimnazjum nr 1 Rumia - 5.28 m


Skok w dal dziewczyny


1. Agata Lesner – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 5.11 m

2. Agnieszka Knut – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 4.60 m
3. Michalina Rosinke  – Gimnazjum nr 1 Rumia - 4.55 m


Skok wzwyż chłopcy


1. Bartosz Brejski- Gimnazjum nr 2 Reda - 1,70 m
2. Mariusz Terepka - Gimnazjum nr 2 Wejherowo - 1,65 m

3. Hubert Żywiec – Gimnazjum nr 1 Reda - 1,65 m



Skok wzwyż dziewczyny


1. Weronika Sapińska – Gimnazjum nr 1 Reda - 1,42 m

2. Aleksandra Szymerowska - Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 1,34 m
3. Małgorzata Szerla – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 1,34 m



Pchnięcie kulą  (5kg) chłopcy


1. Kacper Łysk – Gimnazjum nr 4 Wejherowo - 12,08 m
2. Rafał Rendaszka – Gimnazjum nr 4 Rumia - 11,80 m
3.Krystian Pettke  – Gimnazjum nr 1 Reda - 11.48 m




Pchnięcie kulą (3kg) dziewczyny


1. Paulina Kielińska  - Gimnazjum nr 1 Reda - 10.12 m

2. Kinga Cirocka - Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 8,88 m

3. Nina Piesik – Gimnazjum nr 1 Rumia - 8,80 m   



Rzut oszczepem (600g) chłopcy

1. Kacper Rochalski – Gimnazjum nr 1 Rumia - 31.80 m

2. Mateusz Strzyżewski – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 30.72 m
3. Daniel Sułkowski   - Gimnazjum nr 2 Rumia - 29.62 m



Rzut oszczepem (600g) dziewczyny


1. Paulina Kielińska – Gimnazjum nr 1 Reda - 32.80 m

2. Nina Piesik – Gimnazjum nr 1 Rumia - 25.55 m

3. Marta Król  –  Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 23.20 m



Rzut dyskiem (1 kg) chłopcy


1. Rafał Rendaszka – Gimnazjum nr 4 Rumia - 58.20 m

2. Kacper Rochalski – Gimnazjum nr 1 Rumia - 36.60 m
3. Krystian Pettke – Gimnazjum nr 1 Reda - 31.80 m



Rzut dyskiem (0,75 kg) dziewczyny
1. Marta Król – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 21,50 m
2. Karolina Grubba – Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - 20.48 m
3. Anna Urban- Gimnazjum nr 1 Reda - 18.58 m

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020