Młodzież Gryfa na ligowych boiskach

Sobota, 17 Październik 2009

W minionej kolejce ligowej juniorzy „Gryfa” uzyskali następujące rezultaty: Drużyna rocznika 99 Dariusza Germana pojechała do Gdyni gdzie po dobrym meczu pokonała UKS Cisową 3:4. Bramki padały w następujących okolicznościach: 1-0 - Cisowa 2-0 - Cisowa (gol samobójczy Kacpra Milera) 2-1 - Maciek Cybulski, 3-1 – Cisowa,  3-2 - Daniel Kupferschmidt, 3-3 - Maciek Cybulski, 3-4 - Maciek Koszałka WKS Gryf Wejherowo : Krzysztof Itrich - Marcel Jędrzejewski (Arek Bryla), Maciek Cybulski (kapitan), Daniel Kupferschmidt - Kacper Miler (Nikodem Lesnow), Dawid Sychowski - Maciek Czeszewski (Maciek Koszałka), Michał MarkowskiGrali również : Grzegorz Morga, Filip Foryś, Adrian Włuka Nie mogli zagrać : Mateusz Krauza (wyjazd), Patryk Pyzdowski, Klaudia Żółtowska (choroba)

Pierwsza połowa wyjazdowego meczu z Cisową nie mogła nastrajać optymistycznie. Wydawało się, że po trzech kolejnych zwycięstwach, przyjdzie kolej na trzecią z rzędu porażkę naszej drużyny. Zasłużone prowadzenie gospodarzy nie podlegało dyskusji. Graliśmy nerwowo w obronie, często popełniając proste błędy, brakowało również skuteczności w nielicznych akcjach ofensywnych. Krzysiu Itrich na bramce dwoił się i troił, jednak nie zapobiegł utracie w początkowej fazie meczu dwóch goli. Na domiar złego jedna z bramek padła po samobójczym strzale Kacpra Milera. Promyk nadziei pojawił się, kiedy kapitan drużyny Maciek Cybulski pięknie uderzył z dalszej odległości pokonując bramkarza Cisowej. Wynik 1-2 nie utrzymał się jednak do przerwy, gdyż kolejna pomyłka w kryciu została bezlitośnie wykorzystana przez gospodarzy. Mecz piłkarski ma na szczęście dwie połowy, a nieoczekiwane zwroty sytuacji w piłce juniorskiej to chleb codzienny. Tak było i tym razem. Łyk ciepłej herbatki w przerwie i z nowym zapałem zaczęliśmy drugą połowę. Po dość przypadkowej akcji zaraz po zmianie stron, do odbitej piłki doszedł prawy obrońca Danil Kupferschmidt i ku zdumieniu wszystkich zdecydował się na uderzenie niemal z połowy boiska. Co więcej strzał ten był tak soczysty, że zatrzymał się dopiero w siatce gospodarzy. Gol ten dodał naszej drużynie wiary w możliwość odrobienia strat, chłopcy zaczęli grać dużo lepiej, kolejne bramki były już teraz tylko kwestią czasu. Na 3-3 wyrównał Maciek Cybulski, a chwilę później swoją kolejną bramkę w tym sezonie dorzucił niezawodny Maciek Koszałka, i jak się okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa. Po meczu zarówno zwycięzcy jak i pokonani dziękowali sobie za dobrą grę, a licznie obecni rodzice nie kryli radości z obejrzenia tak emocjonującego meczu.W Żukowie rocznik 98 przegrał w niespodziewanie dużych rozmiarach z miejscowym GKS 5: 0 (2:0).Junior A przegrał w Rumi z Orkanem 2:1 po bramce Adriana Lesera.Rocznik  97 grał z Kaszubami w Połchowie. Wygraliśmy ten mecz 2:4 a bramki strzelili: Piotr Joskowski 2 bramki, Szymon Zieman i Gracjan Bisewski po 1.Jeden punkt zdobyliśmy na własnym boisku remisując w ramach rozgrywek Junior B rocznik 93/94  z OKS Janowo Rumia 1:1. Bramkę dla Gryfa strzelił Jakub Leske. Zakończył się cykl rozgrywek GRAND PRIX GRYFA 2009 dla grup naborowych. Trener Stefan Machaliński zorganizował 3 turnieje w dwóch kategoriach. Zawody odbyły się na boiskach Bukowa oraz na stadionie Gryfa. Wyniki końcowe: Rocznik 20001.Gryf III   15 pkt. bramki   29-14 ;  2. Gryf II  9 pkt.   24-25;  3. Gryf I   3pkt.   13-27Najlepsi strzelcy:Ostrowski Michał 13 bramek, Kątny Fabian 10 bramek, Grala Małgorzata (Gosia) 9 bramekPetk Adrian 8 bramek, .Lubiewski Krzysztof 6 bramek.Skład Gryfa III:Grala Małgorzata(C); Lubiewski Krzysztof; Maćkiewicz Jakub; Grabowski Cezary; Foryś Filip; Jaroński Casjel; Ustrowski Bartosz. Rocznik 2001-MŁODSI 1.Gryf III 14 pkt. bramki 24-16; 2. Gryf I 13pkt.14-17; 3.Gryf II  12pkt 17-16; 4.Gryf IV 10pkt12-19Najlepsi strzelcy: .Hoeft Paweł 11 bramek; Rusin Igor 10 bramek; Kluk Mikołaj 8 bramek; .Czeszewski Maciej 8 bramek; .Tomczak Kacper 8 bramek.Najlepszym bramkarzem turniejów został Klaudiusz Kwidzyński.Najlepszym zawodnikiem turniejów został Igor Rusin . Skład Gryfa III:Rzeppa Jakub(C); Hoeft Paweł; Kątny Oliwier; Myszewski Marek; Grabowski Kamil; Ruszewski Dawid; Czeszewski Maciej.Trener grup naborowych Gryfa Stefan Machaliński bardzo dziękuje rodzicom za pomoc w organizacji i sponsorowaniu nagród dla młodych piłkarzy (medali, słodyczy, puchary, koszulki-znaczniki itp.).Prosimy o zgłaszanie się wszystkich chętnych na treningi a wszystkie zapytania w sprawie tej drużyny kierować proszę do trenera Stefana Machalińskiego pod numer telefonu 600244072.