Nagrody i powołania dla graczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia

Wtorek, 17 Marzec 2015
Rumia

Bardzo dobra praca szkoleniowa w rumskim klubie przynosi efekty nie tylko w postaci wyników. Sportowe sukcesy owocują także w postaci doceniania przez lokalne władze, a wyróżniające się siatkarki dostrzegane są przez trenerów kadr narodowych. Równie ważne jest to, że samorządowcy nie ograniczają się do nagród i przysłowiowego „klepania po plecach” i pamiętają o konkretnym wsparciu dla klubu.

Po nagrodach burmistrza Rumi także wejherowskie Starostwo Powiatowe przyznało doroczne nagrody dla trenerów i zawodników, którzy najlepiej reprezentowali region  na krajowych arenach. Wśród wyróżnionych nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Trener Robert Sawicki doceniony został za pracę włożoną w przygotowanie zespołu młodziczek, który zdobył w Wicemistrzostwo Pomorza, a w Mistrzostwach Polski zajął dziewiąte miejsce. Natomiast w rozgrywkach siatkówki plażowej dwa Mistrzostwa Polski zdobyły Sandra Korusiewicz i Magda Orlicka, więc nie było zaskoczeniem, że Rada Powiatu uwzględniła dziewczęta na liście nagrodzonych. Podczas miłej uroczystości starosta wejherowski Gabriela Lisius dziękowała nagrodzonym za godne reprezentowanie regionu i życzyła dalszych sukcesów.

Sukcesy jakie osiągają wychowanki Akademii Piłki Siatkowej Rumia nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego. Podstawowym źródłem dotacji jest oczywiście budżet miasta, ale nie bez znaczenia są środki przekazywane przez Powiat Wejherowski. Kilka dni temu ogłoszono decyzje Pani Starosty o podpisaniu z rumskim klubem umowy na promocję powiatu. To równie mocno jak indywidualne nagrody pokazuje, że działania Akademii Piłki Siatkowej Rumia są bardzo dobrze odbierane przez władze samorządowe, a dzięki ich wsparciu kolejne sukcesy są kwestią czasu.

Każdy sportowiec marzy o tym, aby reprezentować Polskę. Powołanie do kadry narodowej jest ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszych treningów. W ostatnich dniach aż trzy wychowanki klubu z Rumi otrzymały decyzje o włączeniu do kadr narodowych . Najmłodsza z nich Paulina Damaske weźmie udział w zgrupowaniu kadry rocznika 2000 w Szczyrku, a następnie będzie reprezentować nasz kraj podczas turnieju we Włoszech. Warto nadmienić , że Paulina urodziła się w 2001 roku, więc powołanie do Kadry Polski 2000 jest tym bardziej cenne. Bardzo dobre występy na plaży zaowocowały powołaniami do Kadry Narodowej w siatkówce plażowej dla Angeliki Wilczyńskiej i Magdaleny Orlickiej (powołanie otrzymała oczywiście także Sandra Korusiewicz, która w bieżącym sezonie wypożyczona jest do Zrywu Volley Iława). 

Akademia Piłki Siatkowej Rumia istnieje dopiero trzy lata. Klub nie odżegnuje się od kontynuacji tradycji siatkarskich, ale pod każdym względem buduje swoją pozycję od zera. Tym bardziej ogromne wrażenie robi jakie sukcesy odnosi i jak dobrze się rozwija.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020