Niedbałość na drogach powiatowych

Środa, 18 Lipiec 2012
Małe Trójmiasto

Mieszkańcy miasta Wejherowa skarżą się na zaniedbane drogi. Jak wynika z listów, które otrzymujemy są to przede wszystkim drogi powiatowe. Głównie otrzymujemy informacje od wejherowskich kierowców, którzy skarżą się na nie przycięte drzewa.

Ostatnio do naszej redakcji wpłynął list pewnego wejherowianina. Mieszkaniec Wejherowa skarży się na problem wyjazdu z ulicy Wałowej na Rzeźnicką. Wyjazd jest sprawia problem niejednemu kierowcy. Jest to główny ciąg komunikacyjny w tej części miasta. Przy ulicy Rzeźnickiej znajduje się targowisko miejskie, tuż obok jest dyskont Biedronka. Przy ul. Wałowej został usytuowany parking, z którego korzystają klienci targowiska oraz Biedronki, a także klienci Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Ruch w tej części miasta jest bardzo wysoki. Dodatkowo przejeżdżając ulicą Rzeźnicką, kierując się na zachód dalej ulicami św. Jana, Sienkiewicza, Sobieskiego bądź 10 lutego można dojechać na drugi koniec miasta.

Przy wyjeździe z ulicy Wałowej stoi znak STOP. Kierowca chcąc wjechać na ulicę Rzeźnicką musi mieć wolną drogę z obu stron. O ile ze strony prawej bardzo łatwo dostrzeżemy, czy nadjeżdża pojazd, o tyle z lewej strony mamy z tym problem. W bliskiej odległości od jezdni znajduje się budynek. Nad jezdnią naprzeciw wyjazdu z ulicy Wałowej zostało umieszczone lustro, które powinno pomagać kierowcom dostrzec samochody nadjeżdżające z lewej strony. Niestety jedyne co widać w lustrze to odbijające się gałęzie drzewa, stojącego tuż obok, uniemożliwiające zorientowanie się czy coś nadjeżdża.

Jak ze swoich obowiązków wywiązuje się firma zajmująca się drogami powiatowymi w mieście Wejherowie. Czy pan Starosta nie dostrzega problemów z jakimi borykają się mieszkańcy?

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020