Niedzielny relaks z rodziną – jak miło spędzić dzień w Gdańsku?

Poniedziałek, 8 Styczeń 2018
Region

Trójmiasto to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc nad morzem. Nie ma w tym nic dziwnego – ciekawe zabytki oraz liczne atrakcje sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale też tych położonych dalej. Jeśli zastanawiasz się jak miło spędzić czas z rodziną, gdzie dobrze zjeść w Gdańsku czy jak zaplanować rozrywki dla dzieci, ten tekst powinien Ci pomóc.

Zwiedzanie zabytków

Będąc w Gdańsku konieczne trzeba udać się na spacer po Starym Mieście, aby obejrzeć fontannę Neptuna i zabytkowy Żuraw, które są chyba najbardziej rozpoznawalnymi obiektami tego miasta. Ten ostatni można zwiedzić, a jeśli kupimy bilet łączony, mamy możliwość wejścia również do Spichlerzy oraz Statku-Muzeum Sołdek. Ciekawym miejscem jest też Muzeum Bursztynu.

A może Gdańsk widziany z góry?

Jeśli uczestnicy ucieczki nie mają lęku wysokości, warto zaproponować im wyjście na wieżę Ratusza lub na wieżę Kościoła Mariackiego, skąd podziwiać można panoramę miasta. Alternatywą dla tych obiektów jest Góra Gradowa, skąd rozciąga się piękny widok.

Coś dla miłośników przyrody

Dzieci kochają zwierzęta, dlatego świetnym sposobem na spędzenie rodzinnego dnia w Gdańsku jest wizyta w Zoo w Oliwie. Ogród zoologiczny położony jest na skraju lasu, a zwierzęta mają dużo przestrzeni, stąd też odwiedzając to miejsce trzeba liczyć się z kilkugodzinnym spacerem.

Gdańsk dla aktywnych

W Trójmieście nie brakuje ciekawych miejsc, gdzie dzieciaki mogą wyszaleć się w parkach linowych czy innych obiektach przygotowanych z myślą o ruchliwych kilkulatkach, jak np. Jump City. Inne rozwiązanie na aktywny dzień w gronie rodziny to wypożyczenie rowerów i wycieczka wzdłuż plaż. Jeśli zamierzamy jeździć z dziećmi, lepiej jest sprawdzić odpowiednio wcześniej czy wybrana trasa nie będzie zbyt forsowna dla maluchów.

Gdzie zjeść w Gdańsku?

Zwiedzanie zabytków, jazda na rowerach czy kilkugodzinny spacer po zoo z pewnością sprawią, że zgłodniejemy. Ponieważ fast-foody to nie najlepsze rozwiązanie, zdecydowanie warto poszukać restauracji, która oferuje również menu dla dzieci. Takim miejscem jest Restauracja Zacisze na Gdańskich Łostowicach. Dlaczego warto się tam wybrać? Przede wszystkim dla smacznego jedzenia, które przygotowywane jest z sezonowych produktów. Restauracja ma jednak również tę zaletę, że wokół niej znajduje się przestronny ogród, gdzie dzieciaki będą mogły pobiegać, kiedy dorośli zechcą wypić poobiednią kawę. Jeśli więc szukasz lokalu, gdzie serwowane jest dobre jedzenie w Gdańsku i zależy Ci na rodzinnej atmosferze, ta restauracja będzie doskonałym wyborem.

Oczywiście wymienione wyżej atrakcje to nie jedyne propozycje, jakie oferuje Gdańsk. Możecie po prostu wybrać się na spacer po plaży, wyruszyć w rejs po morzu czy zwiedzić najważniejsze zabytki. Coś dla siebie znajdą tu zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i nieco starszymi maluchami, które lubią aktywnie spędzać czas. Jeśli więc zastanawiasz się jak spędzić czas z rodziną, wybierz się do Gdańska!

Komentarze
Reklama