Niespodziewana porażka Orkana w ostatnim meczu kontrolnym

Niedziela, 7 Marzec 2010

W sobotę o godzinie 17:00 na stycznym boisku w Gdyni, Orkan Rumia rozegrał swój ostatni mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Przeciwnikiem drużyny z małego trójmiasta był Gryf Tczew. Mecz zakończył się niespodziewaną porażką Orkana 1:2.

Piłkarzom z Tczewa bardzo szybko udało się zdobyć pierwszego gola, już a 12 minucie Kamil Gronkowski, który wykorzystał bardzo dobre podanie Łukasza Zwolińskiego, pokonał Kamil Biecke. Orkan mógł w 30 minucie doprowadzić do remisu lecz dobrze grający Adrian Stępień nie trafił z rzutu karnego. Chwile potem było już 2:0 dla gości z Tczewa, po bramce Tomasza Skalskiego w 32 minucie. Choć kibice nie do końca byli przekonani czy Skalski chciał strzelać, czy wrzucać piłkę, lecz ta na nieszczęście rumian prze lobował bramkarz. Po drugiej bramce Gryfa zaostrzyła się gra na boisku. Jeszcze przed przerwą, niezawodny napastnik Orkana Grzegorz Niciński zdobył bramkę dla swojego zespołu. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym meczu i wyniki 1:2 utrzymał się do końca spotkania.

Orkan Rumia - Gryf Tczew 1:2

Skład Orkana SSA: Biecke, Treppa, Fera, Manuszewski, Skwiercz, Prinz, Laskowski, Bodzak, Stępień, Niciński, Siemaszko. Po przerwie zagrali również: Urbaniak, Cetnarowicz, Kazubowski, Ilanz, Da Silva, Kłos.

Skład Gryfa: Dus, Cicherski, Grzesiak, Dirda, Skalski, Podbereźny, Ortman, Holz, Zawoliński, Kuzimski, Opczyński oraz Kiwatrowski, Gajewski.