Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć policjantom korzyść majątkową - teraz grozi mu do 10 lat

Poniedziałek, 1 Czerwiec 2020
Wejherowo

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom odpowie 59-letni gdynianin, który w piątek w nocy został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że był nietrzeźwy i dlatego próbował się "ratować", oferując policjantom pieniądze. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczania korzyści majątkowej. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat.

W piątek po godzinie 21:00 w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Wykonane przez mundurowych badanie alko-testem, wykazało że 59-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania, mężczyzna zaoferował policjantom pieniądze, w zamian za puszczenie go do domu. Mężczyzna swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze w skutkach prawnych przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 59-letni kierowca jednak musi się teraz liczyć z karą dużo wyższą, gdyż za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020