Nikola Siecińska z Rybna zdobyła międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu

Czwartek, 8 Maj 2014
Małe Trójmiasto

Nikola Siecińska, niespełna 11-letnia zawodniczka kickboxingu, podopieczna trenera Rafała Karcza z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego zdobyła międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu, w finale pokonując silną reprezentantkę Węgier.

Nikola od 2013 roku wspierana jest przez Gminę Gniewino z Panem Wójtem Zbignewem Walczakiem na czele. Nikola walczyła w kat. do 32 kg kadetów młodszych. Była jedną z młodszych zawodniczek w swojej kategorii wiekowej, gdyż kadet młodszy w tym roku to roczniki od 2004 do 2001. Tak więc Nikolę czekają jeszcze dwa lata owocnych miejmy nadzieję startów w gronie młodych kadetów.

  • Nikola po sukcesach w Mińsku Mazowieckim (Mistrzostwo Polski w sztukach walki WFMC 2013, 2014 oraz po zdobyciu brązowego medalu podczas Mistrzostw Świata tej federacji w Hagen), otrzymała wsparcie Wójta Zbigniewa Walczaka oraz Gminy Gniewino, które wystarczy na starty w najważniejszych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wsparcie Gminy Gniewino przyczynia się do rozwoju młodej sportsmenki. Dzięki takiej pomocy ze strony Gminy, Nikola może spokojnie przygotowywać się na kolejne turnieje, a Jej rodzice nie muszą martwić się skąd wezmą środki na kontynuowanie kariery sportowej młodej kickboxerki z Rybna – informuje Rafał Karcz prezes i trener Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, który od początku prowadzi Nikolę Siecińską.

Kolejne plany Nikoli to udział w Pucharze Polski w kickboxingu w Pułtusku pod koniec maja. Nikola, mimo że ledwo co wróciła z Krynicy już zapowiada ciężkie treningi i przygotowania do Pucharu w Pułtusku. Zapraszamy na stronę www.sportwejherowo.pl. Można tam uzyskać informacje dot. zapisów na treningi do klubu Rafała Karcza.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020