Nowe mieszkania Gdańsk

Czwartek, 6 Czerwiec 2019
Region

Kupno mieszkania jest marzeniem wielu osób. Własny kącik, który będzie można urządzić według swojego widzi mi się. Jednak nie wszyscy są w stanie zdecydować się na tak odważny krok.

Decyzja o zakupie mieszkania

Najłatwiej mają te osoby, które żyją w związku. Ich zdolność kredytowa jest znacznie lepsza od osób samotnych, a co za tym idzie mogą sobie pozwolić na więcej. Oczywiście nie trzeba być w związku małżeńskim, żeby wziąć kredyt na dwie osoby, ponieważ można to zrobić nawet bez ślubu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to fakt, że kredyt wzięty na dwie osoby, które nie są ze sobą w związku małżeńskim połączy ich na prawie całe życie. Decyzja musi płynąć od dwóch osób i jest ona warta przemyślenia.

 

Gdzie szukać mieszkania w Gdańsku

Gdańsk jest to miasto studenckie, gdzie zawsze znajdzie się ktoś chętny do wynajmu mieszkania. Jeśli mieszkanie będzie znajdowało się w dobrej lokalizacji i będzie miało wysoki standard to z będzie można wynająć mieszkanie, które się zakupi. Jest to opcja dla osób, które nie chcą mieszkać w swojej pierwszej własnej nieruchomości. Jednak większość osób chce mieć na początku, gdzie mieszkać, a dopiero potem kupić mieszkanie pod wynajem. W takim wypadku kupno mieszkania w dobrej lokalizacji i z wysokim standardem jest droższe. Oferty można szukać w internecie np. https://www.polnord.pl/oferta/gdansk/. Na takich stronach co jakiś czas pojawiają się promocje i zawsze można negocjować cenę nieruchomości.

 

Co zrobić po zakupie

Decyzja jest podjęta i mieszkanie wybrane przychodzi moment przeprowadzki. Będzie to na pewno wielkie wydarzenie, ponieważ nie każdy kupuje swoje mieszkanie, a wiele z nich jest kupowanych raz w życiu. Jeśli chce ktoś w nim zamieszkać to przewozi po prostu swoje rzeczy i od tego momentu płaci tylko za czynsz i rachunki. Dla osób, które zdecydują się na wynajem swojego pierwszego mieszkania będzie więcej papirologii, ponieważ będzie trzeba znaleźć chętnych na wynajem i zająć się wszystkimi formalnościami. 

 

Mieszkanie vs wynajem

Jest to dość trudna decyzja i zależy od wielu czynników. Nie zawsze znajdą się chętni na wynajem, a co za tym idzie mogą wystąpić miesiące posuchy, za które nikt nie zapłaci. Trzeba być przygotowanym na różne ewentualności.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020