Nowy chodnik na ulicy Weteranów w Wejherowie

Wtorek, 20 Październik 2015
Wejherowo

Na ulicy Weteranów, od skrzyżowania z ul. Kaszubską w stronę bloków, został wybudowany blisko stumetrowej długości nowy chodnik, który poprawi jakość i bezpieczeństwo mieszkańców na tym odcinku.

Jak informuje Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wejherowie, przebudowa chodniku na tym odcinku była koniecznością. Wniosek mieszkańców tej części osiedla poparł radny miejski z tego rejonu. Prace na zlecenie Prezydenta Miasta Wejherowa wykonał Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie. Koszt modernizacji ciągu pieszego wyniósł ok. 45 tys. zł.   

- Ulica Weteranów jest dosyć długa, a chodniki na tej ulicy nie są najlepsze i wymagają sukcesywnej naprawy - mówi Stanisław Brzozowski z Urzędu Miejskiego w Wejherowie. 

Kierownik wyjaśnił, że na razie nie można wykonać chodnika pod drugiej stronie ulicy, dopóki nie zostaną uregulowane sprawy własnościowe przyległych nieruchomości. 

- Mieszkam tutaj 27 lat i cieszę się, że chodnik ten został zrobiony. Jestem zadowolony, że mieszkańcy tego bloku, jak i moi klienci będą mogli chodzić po tak pięknym chodniku. Jest się czym chwalić. - mówi Henryk Mosiejko.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020