O łaskę kibica proś. Konflikt w Wejherowie trwa

Wtorek, 21 Sierpień 2012
Wejherowo

"ŁAMIESZ VIII PRZYKAZANIE O ŁASKĘ KIBICA PROŚ", taki transparent zawisł w sektorze gości podczas ostatniego ligowego spotkania pomiędzy WKS Gryf Orlex, a Chojniczanką Chojnice. Zaś wejherowscy fani wywiesili transparent "TU STOJĄ FANATYCY A NIE SZLASA PRACOWNICY". Konflikt pomiędzy władzami WKS "Gryf" a wejherowskimi kibicami zaostrza się.

Przypomnijmy, że od meczu Pucharu Polski pomiędzy WKS Gryf Orlex WejherowoLegią Warszawa istnieje konflikt pomiędzy władzami klubu, a stowarzyszeniem kibiców. Wszystko zaczęło się od szalików, na których znajdowały się herby obu zespołów. Stały się one przysłowiową kością niezgody. Stowarzyszenie starało się nie dopuścić, aby były one elementem koniecznym podczas meczu. Cel został osiągnięty. W całym tym zamieszaniu Prezes Klubu Rafał Szlas miał pod adresem kibiców użyć kuriozalnego sformułowania "takich kibiców nie potrzebuję". To przyczyniło się do opuszczenia trybun przez stowarzyszenie i ich sympatyków.

Ostatnio głośno w lokalnych mediach zrobiło się również na temat rzekomego włamania do klubu. Na Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie władze klubu złożyły doniesienie o kradzieży flag i innych akcesoriów kibicowskich, służących jako elementy oprawy podczas meczu. Okazuje się jednak, że jest to nieprawda i pomówienie. Człowiek, który zabrał ze stadionu wspomniane rzeczy sam zgłosił się na komendę. Przedstawił dowody na to, że posiadał klucz do pomieszczenia z flagami oraz dowody zakupu na elementy służące ich wykonaniu. Czy była to próba wrobienia kibiców w kradzież?!

Postawa Prezesa Szlasa jest odebrana w wejherowskim środowisku kibicowskim jako naganna. Zdaniem wielu kibiców Prezes Klubu nie powinien w taki sposób mieszać się w pracę Stowarzyszenia Kibiców i Grup Ultras. Było to zauważalne podczas ostatniego spotkania na Wzgórzu Wolności. Wejherowscy kibice wywiesili transparent " TU STOJĄ FANATYCY A NIE SZLASA PRACOWNICY". Zaś przybyli na mecz do Wejherowa kibice Chojniczanki kilkukrotnie okazali swoje niezadowolenie z tego, że władze klubu mieszają się w działalność Stowarzyszenia Kibiców. Na płocie swojego sektora rozwiesili olbrzymi transparent z hasłem "ŁAMIESZ VIII PRZYKAZANIE O ŁASKĘ KIBICA PROŚ". Ta sytuacja pokazuje, że kibice drużyn przeciwnych potrafią przed wspólnym spotkaniem odrobić lekcje na temat współpracy.

Jak dalej będzie wyglądała sytuacja na linii Klub-Kibice? Wejherowski klub jak na razie grą nie zachwyca. Trzy dotychczas rozegrane mecze kończyły się remisem. Na stadionie tłumów nie widać, a jeżeli już w najbliższą sobotę przyjdzie przełknąć gorycz porażki czy kibiców również będzie mniej?

Wiadomo, że klub piłkarski nie może funkcjonować bez kibiców, a przede wszystkim taki konflikt odstrasza ewentualnych sponsorów. Kto będzie chciał się reklamować w atmosferze sporów, wzajemnych oskarżeń i skandali? Co, jeżeli sprawdzą się pogłoski o rzekomym zaprzestaniu sponsorowania klubu przez firmę Orlex? Miasto też będzie ostrożne, bo co to za promocja jak głownie mówi się o kłótni władz klubu z kibicami..

Prezes, który skonfikował się z kibicami może doprowadzić klub do zguby i nie da on sobie rady w II lidzie. Klub odniósł ostatnio takie historyczne sukcesy i co teraz będzie?! Czy Gryf wycofa się z rozgrywek 2 ligi, podzieli tym samym los rumskiego Orkana?

W środowisku piłkarskim zaczynają pojawiać się informację, że władze klubu wiedzą o tych problemach, nie mają pomysłu i szukają winnych, chcą np. oskarżyć o rezygnację z II ligi Urząd Miasta.

Komentarze
Reklama