Od grozy po euforię

Niedziela, 27 Wrzesień 2009

W sobotę 26 września rozegrana została cała ósma kolejka spotkań III ligi Bałtyckiej. Gryf Orlex Wejherowo podejmował na własnym obiekcie Kaszubię Kościerzyna. Sympatycy, którzy zjawili się na Wzgórzu Wolności na pewno nie mają czego żałować, gdyż zobaczyli 90 minut emocjonującego spotkania, które wygrali wejherowianie 4:2, mimo iż do przerwy goście prowadzili 0:2. Dzięki tej wygranej gryfici awansowali na piąte miejsce w tabeli. Na trybunach było prawdziwe święto, które stworzyli zaprzyjaźnieni kibice obu zespołów, a przed spotkaniem odbyło się wręczenie Brązowej Honorowej Odznaki Polskiego ZPN za całokształt działalności klubu.Bramki dla żółto – czarnych zdobyli: Łukasz Król (55’), Maciej Szymański (77’), Potr Tusk (83’) oraz Jarosław Felisiak (91’). Dla gości strzelali: Paweł Żuk (15’) oraz Dawid Banaczek (40’). http://www.gryfwejherowo.com/galeria-klub/category/102-gryf-orlex-wejherowo-kaszubia-koscierzyna-4-2-26.09.2009-fot.-daniel-kunikowski.htmlSobotni mecz na Wzgórzu Wolności to dwie różne połowy i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W pierwszych 45 minutach Kaszubia Kościerzyna zdobyła dwie bramki, było strona dominującą i to oni prowadzili oraz kontrolowali grę. Natomiast wejherowianie pokazali się z bardzo złej strony, nie potrafiąc skonstruować groźnych sytuacji, druga połowa była zupełnie odwrotna. Pierwsza bramka padła w 15 minucie, wtedy potężnym strzałem zza pola karnego popisał się napastnik kościerskiej drużyny Paweł Żuk. Drugi raz piłkę z siatki Maciej Szlaga musiał wyciągać w 40 minucie, wtedy to Dawid Banaczek wykorzystał zaspaną obronę Gryfa i podwyższył wynik na 2:0.W przerwie meczu trener Gryfa Wojciech Wasiek przeprowadził aż trzy zmiany i dały one efekt od pierwszych minut drugiej połowy. Wejherowianie wyszli na boisko zupełnie nie podobni do tego zespołu z pierwszej odsłony pojedynku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i walce do ostatnich minut udało się futbolistom ze Wzgórza Wolności strzelić aż cztery bramki. Pierwsza padła w 55 minucie, a autorem jej był Łukasz Król, dobijając piłkę po strzale świetnego w tym spotkaniu Łukasza Kozłowskiego, który mimo, że zagrał zaledwie 25 minut tchnął w podopiecznych Wojciecha Waśka wielkiego ducha walki. Druga bramkę zdobył Maciej Szymański pokonując bramkarza gości bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Kolejnego gola trafił Piotr Tusk, wykorzystując podanie Jakuba Gronowskiego, a ostateczny wynik tego ciekawego pojedynku ustalił Jarosław Felisiak trafiając podobnie, jak i Maciej Szymański oraz Piotr Tusk swoją pierwsza bramkę w tym sezonie.Gryf Orlex Wejherowo wystąpił w składzie:M. Szlaga – M. Pliński, W. Klemczyk, P. Politowski, K. Szwół (P. Tusk 46’), Ł. Basiński (M. Meler 46’), M. Szymański, J. Felisiak, S. Kiełb (Ł. Kozłowski 46’, M. Pawłowski 71’), J. Gronowski, Ł. Król