Odpuść sobie mieszkanie, czyli dlaczego warto kupić dom

Poniedziałek, 8 Styczeń 2018
Powiat Wejherowski

Wielu ludzi staje w swoim życiu przed poważną decyzją dotyczącą zamieszkania „na swoim”. Chcąc stworzyć swoje własne miejsce na ziemi, przeglądają oferty pośredników nieruchomości. W pewnym momencie w ich głowach pojawia się pytanie – chcę mieszkać w mieszkaniu czy w domu?

W ostatnich latach powstało bardzo dużo inwestycji, które zachęcają swoimi walorami potencjalnych kupców. Większość z nich to bloki mieszkalne, które podkreślają swoją wyższość nad domkami jednorodzinnymi. Początek lat dwutysięcznych to okres wzmożonego kupowania mieszkań. Dom na przedmieściach nie kojarzył się w żadnym wypadku z luksusem. Mieszkanie w mieście natomiast uchodziło za jeden z głównych celów i sukcesów życiowych. Jednak nietrafione myślenie o przewadze mieszkań nad domami powoli żegna się z Polakami. A dlaczego? Czas się przekonać.

1. Wolnoć Tomku w swoim domku

Jak słusznie się zauważa – nasz własny dom na obrzeżach miasta daje nam swobodę, jakiej nigdy nie zagwarantuje mieszkanie w bloku czy apartamentowcu. Nasz własny budynek z ogródkiem to nasza własna przestrzeń, w której możemy robić to, co nam się żywnie podoba (oczywiście, jeśli mieści się to w granicach prawa!). Zdecydowawszy się na zakup domu, nie musimy martwic się tym, czy zbyt głośno słuchamy muzyki, czy też tym, że zaproszeni goście postanowili zostać na naszym majowym grillu dłużej. Własny dom to również własne prawa, niepodyktowane przez despotyczne spółdzielnie mieszkaniowe. Cisza nocna zaczyna się i kończy wtedy, gdy my o tym zadecydujemy. Możemy palić papierosy w budynku i nikt nas za to nie ukarze. Żyć, nie umierać!

2. Mieszkanie nie jest tańsze!

Złudne przeświadczenie o mniejszej kwocie, jaką należy przeznaczyć na zakup mieszkania, można skasować ze świadomości. Okazuje się bowiem, że czteropokojowy dom na przedmieściach można z powodzeniem kupić taniej niż czteropokojowe mieszkanie o mniejszej powierzchni w mieście. Za przykład może posłużyć tu Trójmiasto zestawione z inwestycją Dom Moich Marzeń, które powstaje i wciąż rozwija się pod Gdańskiem. Ceny, jakie proponuje deweloper, są korzystniejsze od cen loków w centrum grodu Neptuna. W mieście płacimy za korzystniejszą lokalizację? Przekonajmy się!

3. Lokalizacja podmiejskiego domu jest gorsza?

W żadnym wypadku! Aby zrozumieć fakt, że bardzo często przedmieścia są korzystniejszymi lokalizacjami, warto przestać teoretyzować, a spróbować podjąć praktykę. Wtedy może się okazać, że do wybranego przez nas punktu w mieście (na przykład do naszego zakładu pracy, ulubionego sklepu czy szkoły, do której uczęszczają nasze dzieci) szybciej dostaniemy się właśnie z obrzeży miasta niż z jego zakorkowanego centrum samochodem lub stawiając na komunikację miejską, której zdarza się czasami zawieść.

4. Zielona okolica, własne wytwory, zdrowie

Nie da się ukryć, że życie w domu pod miastem może mieć realny wpływ na poprawę naszego samopoczucia oraz na stan naszego zdrowia. Małe miejscowości otoczone są bogatą przyrodą i cechują się czystszym niż w mieście powietrzem – niezmąconym spalinami czy dymami przemysłowymi. Odpoczynek na łonie natury może okazać się zbawienny, kiedy budujemy naszą karierę w miejskim pędzie.

Dodatkowo warto zauważyć, że mieszkanie w domu wiąże się z posiadaniem własnego kawałka ziemi – ogródka, w którym to możemy nie tylko postawić huśtawkę czy powiesić hamak i zbudować grilla oraz zestaw wypoczynkowy, ale również zacząć własną małą uprawę warzyw ekologicznych, które później zjemy ze smakiem i z pewnością, że są one zdrowe i niczym niepryskane.

Zalet wybrania domu jest na pewno jeszcze więcej. Każda może dotyczyć innego aspektu życia i mocniej zadziałać na innego człowieka. Podczas podejmowania decyzji odnośnie naszego własnego gniazdka warto przemyśleć nasze wymagania oraz pragnienia związane z tworzeniem swojej prywatnej przestrzeni. Niemniej jednak własny dom na przedmieściach brzmi dumnie.

Więcej o tym deweloperze znajdziesz na https://dommoichmarzen.eu/o-firmie.

Komentarze
Reklama