Ogólnopolski Strajk Kobiet w Wejherowie

Wtorek, 16 Styczeń 2018
Wejherowo

W najbliższą środę, tj. 17 stycznia odbędą się kolejne protesty pod hasłem "Strajk Kobiet" – jest to odpowiedź na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu „Ratujmy Kobiety” oraz skierowanie do prac w komisji projektu „Zatrzymać aborcję”.

Miejsca protestów:

Gdańsk: Podwale Grodzkie, godz. 18.00
https://www.facebook.com/events/1546979602085531/  
Gdynia: Plac Kaszubski, godz. 18.00
https://www.facebook.com/events/926268217548712/ 
Wejherowo: ul. Sobieskiego, godz. 19.00
https://www.facebook.com/events/540645366333810/ 

Dlaczego strajkujemy?

- Pod „Ratujmy Kobiety” podpisało się pięćdziesiąt tysięcy osób z Pomorza, a Barbary Nowackiej przedstawiającej ustawę w Sejmie słuchało sześćdziesiąt osób. Posłów nie obchodził progresywny, przywracający kobietom godność projekt, za to chętnie wsparli skierowanie do dalszych prac przepisów zmuszających kobiety do rodzenia płodów obarczonych ciężkimi wadami. Nie tylko zespołem Downa, ale też pozbawionych płuc, czaszki czy na inne, bolesne i śmiertelne anomalie. To nie jest żadna walka o życie, to zwykły sadyzm. Nigdy się na to nie zgodzimy – deklarują organizatorki i organizatorzy wydarzenia.

„Zatrzymać aborcję” i „Ratujmy Kobiety” to nie jedyne tematy protestu. W środowisku feministycznym wrze oburzenie na zachowanie posłów i posłanek opozycji parlamentarnej, głosy której zadecydowały o losach projektu liberalizującego obowiązujące przepisy antyaborcyjne.

- To nawet nie jest skandal, to jest zdrada – komentuje jedna z organizatorek. - Prawa kobiet znowu zostały potraktowane jak coś małego i nieistotnego. PO, Nowoczesna i PSL są takimi samymi wrogami kobiet, jak PiS. Najwyższy czas skończyć z milczącą akceptacją seksizmu, niedouczenia, dyskryminacji wśród polityków. Skończyć z powtarzaniem, że lepsza taka opozycja, niż żadna. Nie – lepsza nowa opozycja, niż taka. My jesteśmy opozycją. My, ludzie na ulicach. I wywalczymy prawa kobiet.

Strajk Kobiet – Strajk Wszystkich

Środowa manifestacja to prawdziwe „Wszystkie ręce na pokład”. Na liście organizatorów zobaczymy Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom, Feministyczną Brygadę Rewolucyjną FeBRa, Kobiety w Czerni, gdyńską Edukację Seksualną, Inicjatywę Polską Trójmiasto, KOD Pomorze, Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado oraz Partię Razem.

- w Gdyni na scenę nie mają wstępu jedynie działacze i działaczki PO, Nowoczesnej oraz PSL. To nie są nasi sojusznicy. Dość już się wypromowali na naszych protestach, by w chwili, gdy to coś znaczyło, głosować przeciwko nam lub tchórzliwie wyjąć karty do głosowania – informują organizatorzy.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020