Orkan depcze Kotwicy po piętach

Wtorek, 27 Marzec 2012
Rumia

W meczu 19 kolejki III Ligi Bałtyckiej Rumski Orkan podejmował na własnym boisku rezerwy Gdańskiej Lechii. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu i remisowi Kotwicy z zespołem Korala Dębnica trójkolorowi zbliżyli się do pozycji lidera dającej awans do wyższej klasy rozgrywek.

Piłkarze z Rumi bardzo dobrze zaczęli wiosenne rozgrywki, wygrywając dwa dotychczasowe mecze. W to piękne sobotnie popołudnie stadion przy ul. Mickiewicza wypełnił się fanami rumskiej piłki.

Od pierwszych minut orkan zaczął atakować bramkę gości. Pierwszy gol padł już w 4 minucie po strzale Pawła Dirda. Był to jednak jedyny gol w pierwszej części meczu. Po zmianie stron Orkan zabrał się za kolejne próby strzelenia gola. Już w 59 minucie gospodarze prowadzili 2:0. W wyniku zamieszania pod bramką piłkę do własnej bramki skierował Sebastian Madera. Ostatnią bramkę dla gospodarzy na 10 minut przed końcowym gwizdkiem zdobył Filip Marciniak. W 87 minucie udało się piłkarzom Lechii zdobyć honorowego gola po strzale Tomasza Dawidowskiego.

Polecamy: Top Secret - wiosna 2012 w Centrum Kaszuby

Orkan: Biecke, Wasielewski, Dirda, Wesserling, Pionk, Klawikowski, Piekarski (63 Kazubowski), Ziemak (46 Danilczyk), Marciniak (87 Adamus), Nawrocik (46 Drzymała), Siemaszko.

Lechia II: Małkowski, Przybylski, Madera, Brede, Rąbczyk, Żmijewski, Andriuskevicius, Poźniak, Tuszyński, Szuprutowski, Dawidowski.