Orkan pokonał Arkę Gdynia ME

Wtorek, 2 Marzec 2010

Rumski Orkan pokonał dziś na sztucznej murawie przy ul. Sportowej w Gdyni młodzieżową drużynę Arki Gdynia 2:1(1:0). Przeciwnicy to 15 drużyna Młodej Ekstraklasy. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrówna. Dzięki trafieniu Rafała Siemaszki, Orkan objął prowadzenia w 31 minucie. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

W drugiej części podopieczni Bogusława Oblewskiego nieco przycisnęli rywala, co zaowocowało zdobyciem kolejnej bramki w 55 minucie przez Grzegorza Nicińskiego, popularnego "Nitka"(byłego zawodnika Arki).

Na swojego pierwszego gola i jak się potem okazało swojego ostatniego zawodnicy Arki musieli czekać do 65 minuty. Wtedy to bramkarza Orkana pokonał Przemysław Kazimierczak, wychowanek Arki Gdynia.

Obie drużyny prezentowały dobry styl gry. Kolejne zwycięstwo zespołu z Rumi cieszy i dobrze wróży przed rozpoczynającą się nie długo rundą wiosenną.

W Orkanie gra kilku byłych piłkarzy Arki: Grzegorz Niciński, Kamil Biecke, Adrian Stępień, Michał Smarzyński i Daniel Laskowski. Rundę wiosenną w Rumi rozegra obecny kapitan drużyny Młodej Ekstraklasy Arki Gdynia - Michał Kowol.

Arka ME - Orkan 1:2 (Kazimierczak 65' - Siemaszko 35' Niciński 55')

Orkan: Biecke - Kowol, Manuszewski, Fera, Skwiercz - Stępień, Bodzak, Prinz, Smarzyński - Siemaszko, Niciński. Zagrali również: Duda, Vinicius, Urbaniak, Ilanz, Kłos, Laskowski, Kaszubowski

Arka ME: Witkowski - Krauze, Kalkowski, Białas, Mojecki (75' Pionk) - Bułka, Beyl, Roeske (75' Szwoch), Kowalczyk - Dąbrowski (60' Róg), Kazimierczak