Orkan Rumia pewnie zwyciężył w derbach małego trójmiasta

Niedziela, 30 Maj 2010

Wczoraj na stadionie przy ul Mickiewicza 49 w Rumi, Orkan podejmował drużynę Gryfa Wejherowo. W derbach małego trójmiast zwyciężył zdecydowanie lepszy Orkan Rumia 3:0 (1:0). Przed sobotnim spotkaniem piłkarze z Rumi zajmowali trzecie  miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 45 punktów, zespół Gryfa plasował się na 12 pozycji z 14 punktami straty do rumian. Po dzisiejszym meczu przewaga podopiecznych Grzegorza Nicińskiego zwiększyła się do 17 punktów.

Początek pierwszej połowy był bardzo wyrównany, lecz z upływem każdej minuty przewaga Orkana była coraz bardziej widoczna na boisku. Rumianie stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich ale bardzo dobrze w bramce wejherowskiego Gryfa spisywał się Maciej Szlaga. Jednak w 34 minucie nawet bramkarzowi Gryfa nie udało się uchronić swojego zespołu od straty gola. Dośrodkowanie Michała Smarzyńskiego na bramkę zamienił nie zawodny snajper rumskiej drużyny – Rafał Siemaszko. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Wojciecha Waśka śmielej ruszyli do ataków. Co zaowocowało dobrymi sytuacjami strzeleckim, niestety piłkarze Gryfa nie potrafili zamienić ich na bramki. W 54 minucie meczu napastnik „żółto-czarnych” Łukasz Król, który po zmianie stron pojawił się na murawie, zmarnował sytuacje sam na sam z bramkarze gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na drużynie Gryfa w ostatnich 10 minutach meczu. W 82 minucie zasłużonego gola zdobył świetnie grający całe spotkanie Michał Smarzyński. Na 3:0 podwyższył w 88 minucie po świetnej akcji najskuteczniejszy napastnik Orkana Rafał Siemaszko, zdobywają tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu.

Rumianie udowodnili sąsiadom z Wejherowa, że w tym sezonie reprezentują zdecydowanie lepszy poziom gry oraz że duża różnica punktowa w tabeli to nie przypadek. /foto:orkanrumia.net/

Skład Orkana: Duda – Fera, Skwiercz, Manuszewski, Prinz – Kłos (70 Laskowski), Bodzak, Stępień, Smarzyński – Kazubowski, Simaszko (90 Ilanz) Skład Gryfa: Szlaga – Jezierski, Pliński, Politowski, Małecki, Wolszlegier, Felisiak, Sumionka (Szwół 82), Ciarczyński (Meler 72), Gronowski (Król 46), Kozłowski (Rompca 65)