Orkan wygrała z Chojniczanką. To był mecz Rafała Siemaszko

Poniedziałek, 7 Czerwiec 2010

Orkan Rumia podejmował na własnym stadionie lidera tabeli Chojniczankę Chojnice. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego zwyciężyli 2:0, udowadniając wszystkim swoją wysoką formę. Gwiazdą spotkania był niezawodny super snajper Orkana – Rafał Siemaszko, który zdobył dwie bramki dla swojej drużyny.

Na początku meczu to zawodnicy Chojniczanki starali się przejąć inicjatywę na boisku. Z upływem każdej minuty sytuacja stawał się coraz bardziej wyrównana. Już w 13 minucie rumianie mogli prowadzić 1:0 po bramce Rafała Siemaszki, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Gra była bardzo wyrównana. Adam Duda kilka razy ratował swój zespół od straty gola, w jednej sytuacji jednak nie udało mu się wybić piłki ale z pomocą przyszedł Michał Skwiercz, który wybił futbolówkę z linii bramkowej rumian. W 30 minucie Orkan zdobył prowadzenie po piękny golu Rafał Siemaszki. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ten sam zawodnik podwyższył przewagę swojego zespołu na 2:0 po bramce zdobytej w zamieszaniu na polu karnym gości.

Po przerwie obydwie drużyny miał okazję na zdobycie goli, jednak nikomu się ta sztuka nie udało. Do końca spotkanie walka na boisku była bardzo zacięta lecz wyniki nie uległ zmianie. Dzięki zwycięstwu z liderem ligi, piłkarze Orkana udowodnili, że potrafią wygrywać z najlepszymi! /foto:orkanrumia.net/

Orkan Rumia SSA – MKS Chojniczanka Chojnice 2:0 (2:0) Skład Orkana Rumia: Duda – Fera, Manuszewski, Skwiercz, Prinz – Da Silva, Bodzak, Stępień (34 Laskowski) Smarzyński – Kazubowski, Siemaszko.