Orkan zremisował z Arką 2:2

Poniedziałek, 5 Lipiec 2010

Jak równy z równym piłkarze Orkana Rumia SSA walczyli z Arką Gdynia. Sparingowy mecz zakończył się remisem 2:2 (1:1), a bliżsi zwycięstwa byli rumianie.

Mecz na stadionie w Rumi lepiej rozpoczęli gdynianie, którzy po strzale z dystansu Filipa Burkharda w 7 minucie i pechowej interwencji Adama Dudy obieli prowadzenie 1:0. Pogromu i różnicy kilku klas rozgrywkowych dzielących oba zespoły jednak nie było. Natychmiastową odpowiedź, ładną akcją lewą stroną dał Błażej Adamus. Gola jednak nie zdobył. Po drugiej stronie boiska skutecznie obrońców Arki nękał Michał Smarzyński.

Grający bez respektu dla rywala, zespołowo i z pomysłem Orkan wyrównać mógł już w 26 minucie. Po akcji aktywnego Marcusa Da Silvy bramkarz Arki okazał się lepszy. Minutę później było już 1:1. Zespołową akcję i źle odbitą piłkę przez Witowskiego do bramki z 16 metrów skierował Da Silva. Jeszcze przed przerwą okazję do podwyższenia wyniku miał Roland Kazubowski. Będąc w polu karny uderzał jednak za słabo.

Po przerwie Dariusz Pasiega, trener gdynian wymienił całą jedenastkę. Z kolei po stronie Orkana na boisku pojawiło się kilku testowanych zawodników, głównie młodzieżowców.

Okazję do zdobycia drugiej bramki dla gdynian miał Mawaye. Po minięciu bramkarza nie trafił jednak do pustej bramki. Od tego momentu przewaga rumian, którzy stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich, zaczęła się uwidaczniać coraz bardziej. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego momentami zamykali gdynian na ich połowie.

W 58 minucie po wyłożeniu piłki przez Rafała Siemaszko na 2:1 ładnym strzałem z lewej strony pola karnego podwyższył Kazimierczak. Arka miała duże kłopoty z przeprowadzeniem składnej akcji. Lewą stroną „szarpał” jedynie Denis Glavina, dobrze spisywał się jednak Kamil Biecke.

Wyrównanie w 75 minucie padło po uderzeniu z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od jednego z zawodników w murze i zmyliła bramkarza rumian.

Orkan Rumia SSA - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Bramki: Da Silva (28), Kazimierczak (58) - Burkhardt (6), Glavina (75).

Orkan SSA: Duda (30 Walkowski, 60 Biecke) - Prinz (60 Kowalczyk), Fera (46 Kowol), Urbaniak (46 Dirda), Skwiercz (60 Krauze) - Adamus (60 Roeske), Bodzak (60 Beyl), Da Silva, Smarzyński (60 Gronkowski) - Siemaszko, Kazubowski (46 Kazimierczak).

Skład Arki: Witkowski (46 Zoch), Bruma (46 Robakowski), Rozic (46 Kalkowski), Szmatiuk (46 Jurkowski), Bednarek (46 Płotka), Nawrot (46' Budziński), Burkhardt (46 Czoska), Zawistowski (46 Glavina), Bożok (46 Duarte), Tshibamba (46 Mawaye), Vasilić (46 Broź).