Ostatni sparing przed obozem

Czwartek, 12 Lipiec 2012

W środę 11 lipca odbył się ostatni sparing Żółto-Czarnych przed obozem w Choszcznie. Rywalem wejherowian był V ligowy Wikęd Luzino. Mecz pierwotnie miałodbyć się o godzinie 17.30 jednak z uwagi na ulewę, która przeszła nad Luzinem spotkanie zostało rozegrane z pół godzinnym opóźnieniem. Nasiąknięte boisko nie pozwalała na kombinacyjną grę, piłka często zatrzymując się na mokrej murawie dezorientowała zawodników.

II ligowcy od początku wykazywali się przewagą w grze. Piłkarze WKS Gryf Orlex dłuzej utrzymywali się przy piłce, jednak drużyna z Luzina kilka razy zdołała wyprowadzić groźne kontrataki. Wynik meczu otworzył MichałFidziukiewicz po prostopadłym podaniu Macieja Szymańskiego. Jeszcze przed zakończeniem zdezorientowanego golkipera wikędu pokonał Patryk Szlas.

Po zmianie stron trener Grzegorz Niciński wysłał na boisko zupełnie inną jedenastkę. W drugiej odsłonie meczu przewaga wejherowian była jeszcze bardziej zauważlana. Jednak kontaktową bramkę zdobył Wikęd, po strzale z rzutu rożnego. Wynik meczu ustalił Łukasz Krzemiński. Gryf wygrał 3:1.

W barwach Gryfa zagrał testowany Tomasz Mokwa - obrońca Arki Gdynia.

W piątek drużyna z Wejherowa wybiera się na obóz do Choszczna, gdzie będą przebywali do 21 lipca. W tym czasie rozegrają 3 spotkania kontrolne.

Wikęd Luzino-Gryf Orlex 1:3 (0:2)

Bramki: Michał Fidziukiewicz, Patryk Szlas, Łukasz Krzemiński

Skład Gryfa Orlex:

I połowa: Ferra - Mokwa, Zając, Skwiercz, Warcholak - Szymański, Felisiak, Fidziukiewicz, Gicewicz, Szlas - Siemaszko

II połowa: Duda - Kowalski, Kochanek, Kostuch, Króll - Kołc, Pietroń, Wicki, Więcek, Stefanowicz- Krzemiński