Oświadczenie prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta

Piątek, 29 Październik 2010

w związku z nieprawdziwymi publikacjami prasowymii pismo Wojewody Pomorskiego.

Szanowni Mieszkańcy Wejherowa!

W ostatnich miesiącach nasiliły się ataki na moją osobę w bezpłatnych gazetach „Fakt Wejherowski" i „Express Powiatu Wejherowskiego", wydawanych przez wydawnictwo „Nordapress".

W publikacjach pojawiały się kłamstwa i oszczerstwa na mój temat, dlatego zdecydowałem się wystąpić na drogę sądową przeciwko redaktorowi naczelnemu tych gazet. Oczekuję przeprosini wpłaty 15.000 zł na cel społeczny - Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny w Wejherowie, pomagające osobom potrzebującym. Złożyłem także inny pozew przeciwko dziennikarzowi„Faktu Wejherowskiego"

Sąd Najwyższy wskazał, że cześć, dobre imię, dobra sława człowieka są pojęciami obejmującymi wszystkie dziedziny jego życia osobistego, zawodowego i społecznego. Moje dobre imię i godność zostały naruszone. Celem tych publikacji jest zniszczenie mnie jako człowieka i pozbawienie zaufania społecznego, niezbędnego do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Wejherowa. Publikacja tych nieprawdziwych informacji w czasie kampanii wyborczej nie jest przypadkowa.

Nieprawdziwe publikacje w „Fakcie Wejherowskim" dotyczyły m.in. mojego majątku. Zaprezentowano np. zdjęcie luksusowego, ogromnego jachtu o wartości kilkudziesięciu milionów euro. Autor tekstu sugerował, że jacht z fotografii należy do mnie i że moje zarobki nie wystarczyłyby na jego zakup. Posunięto się do insynuacji, że jacht ten rzekomo zakupiłemze środków publicznych lub uzyskanych w nieuczciwy sposób.

Jest to ewidentne oszczerstwo ze strony „Faktu". Przedstawiony na fotografii jacht nie jest i nigdy nie był moją własnością. W rzeczywistości posiadam 11-letnią łódź o długości 7,7 metrów,którą kupiłem ze środków prywatnych.. To tylko jeden z przykładów kłamstw i oszczerstwpod moim adresem. Podobnie nieprawdziwe informacje dotyczyły mojego mieszkania.Prostując: w rzeczywistości mieszkanie kupiłem w 2005 r. na kredyt za ponad 2.400 złza metr kwadratowy, zgodnie w powszechnie dostępną ofertą dewelopera. Ta cena była nawet wyższa, niż przeciętna cena rynkowa w tamtym czasie.

Szanowni Państwo!

Z całą stanowczością oświadczam, że całe swoje życie zawodowe zarówno ja, jak i moja żona, pracowaliśmy rzetelnie i uczciwie. Mimo licznych donosów ze strony moich przeciwników,nigdy żadne organy typu CBA, prokuratura, policja czy wojewoda nie miały żadnych zastrzeżeńdo mojej uczciwości i tego, co posiadam. Nadmieniam, że znaczna część mojego majątkujest to spadek i darowizna od rodziców.

Sąd wyznaczył pierwszą rozprawę na 18 stycznia 2011 r. na co nie mam wpływu . Sprawy sądowe w Polsce trwają długo i niestety ta sprawa nie zakończy się przed listopadowymi wyborami. Wydaje się, że na to liczą autorzy omawianych publikacji.

Celem niniejszego oświadczenia jest sprostowanie kłamliwych informacji i oszczerstw,które docierają do Państwa. Mam nadzieję, że pomoże to Państwu obiektywnie ocenić zaistniałą sytuację.

Wejherowo, 21 października 2010 r.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020