Piaskowe drogi to udręka mieszkańców latem

Sobota, 3 Lipiec 2010

W całym małym trójmieście z roku na rok władze starają się poprawić stan dróg. Dlatego co rocznie dużo środków przeznaczonych jest na remont nawierzchni, bądź na budowanie nowych dróg.

Jednak na każdym osiedlu są tak zwane „piaskowe drogi”, które latem szczególnie dają się w znaki mieszkańcom przydrożnych domów, kierowcą i pieszym.

- Latem przy takiej gorącej temperaturze bez sensowne jest bym w domu myła szyby gdyż po przejechaniu jednego samochodu powstaje wielka chmura kurzu, który oczywiście osiada na oknach w pobliskich budynkach – pisze Pani Justyna z Wejherowa.

Zrozumiałe jest że władze inwestują w drogi, które są najczęściej uczęszczane przez co wymagają remontów i modernizacji. Jednak chciałbym  zwrócić uwagę na problem „piaskowych dróg” gdyż bardzo mało się o nich wspomina przy planowaniu drogowych inwestycji.

W taką pogodę ciężko chodzi się w zamkniętym obuwiu lecz jak tu spacerować w wygodnych sandałach skoro na chodnikach jest pełno piasku z „piaskowych dróg”. Krótki spacer do osiedlowego sklepu musi zakończyć się szybkim prysznicem gdyż kurz z ulicy jest nie do zniesienia. Nie mówiąc już o praniu, które mieszkańcy w piękne słoneczne dni suszą w przydomowych ogródkach. Niektórzy mieszkańcy próbują nawilżać drogi na własną rękę lecz marne są efekty ich pracy.

Drodzy samorządowcy myślę, że warto przy kolejnych pracach na budżetem pomyśleć też o „piaskowych” drogach osiedlowych, które jak dotąd pozostają w zapomnieniu.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020