Pięć prosty praktyk ułatwiających przeprowadzkę

Poniedziałek, 23 Kwiecień 2018
Powiat Wejherowski

Decyzja już podjęta - czas na zmianę lokalu, czas na przeprowadzkę. Dobrze że nie jesteś typem zbieracza i nie posiadasz za dużo rzeczy, na pewno szybko wszystko przetransportujesz. Oczywiście bierzesz jeszcze meble, ale zleciłeś to firmie transportowej, także raz-dwa się z tym uporają. Nic bardziej mylnego. Niemal na pewno macie dużo rzeczy, i za chwilę się o tym przekonacie. W takim razie co zrobić, aby przeprowadzka odbyła się szybko i sprawnie - podpowiada nam właściciel Tiptoptrans.pl Michał Żukiewicz.

1. Zweryfikuj czy na pewno wszystkiego potrzebujesz - i wyrzuć to czego nie.

Na początku zacznij od porządków. Wyrzuć lub oddaj wszystkie niepotrzebne przedmioty. Przeprowadzka to świetny moment na pozbycie się wielu “pamiątek”. Im mniej masz do przewiezienia, tym mniej czasu to zajmie, pozwoli również na zaoszczędzenie wysiłku i pieniędzy.

2. Drobiazgi najlepiej spakować do kartonów i zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. 

Po wstępnej selekcji przedmiotów, dobrze jest zaopatrzyć się w pudła kartonowe, folię bąbelkową, folię stretch, taśmę klejącą do pakowania paczek oraz stare gazety. Zajdź do warzywniaka pod domem czy innego małego sklepu - z 2-3 dniowym wyprzedzeniem na pewno będą mieli sporo kartonów które chętnie Ci oddadzą. Pamiętaj, że pudełka nie mogą być za duże. Można je załadować po brzegi naszymi rzeczami jednak należy uwzględnić ich ciężar. Najlepiej, kiedy załadowane pudło nie będzie cięższe niż 25-30kg, wówczas sami również będziemy w stanie je przestawić. Stare gazety oraz folia bąbelkowa pomogą nam zabezpieczyć delikatne przedmioty. Natomiast folia stretch oraz taśma będą służyły do zabezpieczenia kartonów. Jeśli przenosimy meble folia typu stretch przyda się do ich owinięcia, zabezpieczy szafki przed otwieraniem a szuflady przed wysuwaniem. Lepiej nie robić tego samą taśmą, gdyż szczególnie w przypadku mebli z IKEA i podobnych marek mamy do czynienia jedynie z folią naklejoną na płytę wiórową czy kartonową - porządna taśma zniszczy mebel. W ten sposób zabezpieczymy je przed niepotrzebnymi otarciami, czy drobnymi uszkodzeniami. Meble do transportu muszą zostać opróżnione.

3. Opisz kartony, przyporządkowując je do konkretnych pomieszczeń.

Pakując rzeczy do kartonów pamiętajmy, aby nie mieszać np. talerzy z ubraniami. Dobra organizacja pomoże nam się szybciej odnaleźć w nowym domu. Dobrym rozwiązaniem jest podpisać kartony i ponumerować tak, aby wiedzieć od razu, do jakiego pomieszczenia w domu je zanieść np. kartony od 1 do 5 idą do salonu, a od 6 do 8 wędrują do kuchni. Oczywiście nie zapomnijmy na kartonie wyraźnie napisać “ostrożnie szkło”. Pozwoli to firmie odpowiadającej za przeprowadzkę lepiej zadbać o nasze rzeczy.

4. Firmie transportowej płacisz za czas – dobrze zorganizowana przeprowadzka jest tańsza.

Kiedy nadejdzie dzień przeprowadzki, wszystko powinno być już przygotowane,. Nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że często płacisz firmie transportowej za czas, który Ci poświęca. Jeśli chcesz żeby to firma przeprowadzkowa spakowała Twoje rzeczy - należy nas uprzedzić - weźmiemy więcej kartonów i sprzętu. Zarezerwujemy sobie również więcej czasu.

5. Przygotuj „pudło przetrwania”.

Pierwszy dzień w nowym lokalu jest przeważnie najtrudniejszy. Pomimo świetnej organizacji trudno będzie nam odnaleźć część niezbędnych rzeczy. Dlatego właśnie dobrze jest przygotować “pudło przetrwania”. Zapakujmy tam te rzeczy, które uznamy, że będą nam potrzebne na samym początku. W takim pudle mogą się znaleźć sztućce, kilka talerzy i kubków, pasta do zębów i szczoteczki oraz ubrania na zmianę.

Każda przeprowadzka jest inna, jednak w przypadku mieszkań występują pewne stałe elementy - jak te opisane powyżej. Stosując się do powyższych punktów możemy zaoszczędzić czas i pieniądze.

Komentarze
Reklama
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020