Pierwszw zwycięstwo w rundzie wiosennej

Czwartek, 6 Maj 2010

Pierwszym zwycięstwem w rundzie wiosennej mogą pochwalić się podopieczni trenera Wojciecha Waśka. W środę 4 maja trzecioligowy Gryf Orlex Wejherowo w zaległym meczu 20 kolejki na własnym stadionie podejmował ostatnią drużynę w tabeli Darzbór Szczecinek. Po dość emocjonującym i ciekawym spotkaniu gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa nad niżej notowanym rywalem 1:0. Jedyną bramkę w tym pojedynku na wagę trzech punktów zdobył w 38 minucie napastnik Jakub Gronowski z idealnego dośrodkowania Macieja Szymańskiego.

Na ten środkowy mecz na Wzgórze Wolności nie przyszło wielu kibiców, jednak ci co byli nie mają czego żałować. Świetne spotkanie przede wszystkim rozegrali zawodnicy z Wejherowa. To oni byli głównymi aktorami tego pojedynku. Już od pierwszych minut od gwizdka sędziego ostro wzięli się do ataków, nie było minuty, w której gryfici nie byli by pod bramką swojego rywala. Natomiast Darzbór skupił się nad obroną swojej bramki i przez całe spotkanie liczyli na grę z kontrataków. Ta taktyka nie opłaciła im się w 38 minucie, kiedy to z prawej strony boiska idealnie dośrodkowywał Maciej Szymański na głowę Jakuba Gronowskiego, ten napastnik z 11 metrów umieścił piłkę prosto w długi róg bramki Krzysztofa Kaszubowskiego i było 1:0. Do końca pierwszych 45 minut spotkania wynik nie uległ zmianie, mimo wielu ataków gospodarzy. Na drugą część meczu goście ze Szczecinka wyszli bardziej zmobilizowani i dzięki mocnemu zaangażowaniu stworzyli sobie dwie dogodne sytuację do strzelenia bramki, jednak w jednej uratował żółto – czarnych słupek, a w drugiej zimną krew zachował Maciej Szlaga broniąc w sytuacji sam na sam.  Wejherowski Gryf nie dawał za wygraną przez drugą połowę ciągle atakując i stwarzając sobie kilkanaście podbramkowych sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się wykończyć wejherowskim napastnikom i wynik nie uległ zmianie.