Pierwszy punkt w II lidze

Niedziela, 5 Sierpień 2012
Powiat Wejherowski

W niedzielne popołudnie na Wzgórze Wolności zawitały znowu rozgrywki piłkarskie. Miejscowy WKS Gryf Orlex rozegrał swoje pierwsze drugoligowe spotkanie. Rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego była drużyna Jaroty Jarocin. Mecz zakończył się remisem 2:2. Na stadionie zgromadziło się ok. 700 fanów żółto-czarnych.

Mecz rozpoczął się dość nieszczęśliwie dla gospodarzy. Podczas starcia niefortunnie upadł Łukasz Pietroń i został zabrany z boiska z podejrzeniem złamania ręki. Jego miejsce zajął Grzegorz Gicewicz. Gryfici starali pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością w tym inauguracyjnym spotkaniu 2 ligi. Jednak różnica doświadczenia była zauważalna.

Mimo prób zdobycia bramki przez wejherowian, to gościom jako pierwszym udało się zdobyć gola. W 20 minucie Wiesława Ferrę pokonał Karol Danielak, rozpoczynając akcję lewym skrzydłem, przechodząc następnie do środka. Na odpowiedź podopiecznych Grzegorza Nicińskiego nie trzeba było długo czekać. Grzegorz Gicewicz cofnął piłkę do Michała Fidziukiewicza, a ten umieścił piłkę w siatce bramki gości. Ten gol pobudził kibiców do większego dopingu. Należy jednak zaznaczyć, że doping mimo iż był nieustanny, nie może porównywać się z tym jaki można było słyszeć w poprzednim sezonie na wejherowskim stadionie.

Pierwsza odsłona spotkania przyniosłą nam jeszcze kolejne emocje. W 35 minucie błąd popełnili defensorzy Gryfa, wykorzystał to Tobiasz Kupczyk zdobywając kolejną bramkę dla zespołu gości. Odpowiedź żółto-czarnych była błyskawiczna. Rajd prawym skrzydłem wykonał Rafał Siemaszko, zauważając wbiegującego w pole karne Michałą Fidziukiewicza dośrodkował do niego. Ten pięknym strzałęm doprowadził do wyrównania.

Po przerwie oba zespoły starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego byli cały czas bardzo aktywni. W 76 minucie boisko opuścił Rafał Siemaszko, jego miejsce zajął Krzysztof Wicki. Krzysiek kilkukrotnie był przed szansą zmiany wyniku, jednak nie udało mu się wykorzystać sytuacji. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na boisko w miejsce Fidziukiewicza wszedł Patryk Szlas.

Wynik meczu nie uległ zmianie, do końca spotkania pozostało 2:2. Gra żółto-czarnych daje nadzieje na dobre występy tego zespołu w 2 lidze. Doping w porównaniu do ostatnich lat pozostawia do życzenia.

Gryf Orlex - Jarota Jarocin 2:2 (2:2)