Pierwszy sparing w Choszcznie

Sobota, 14 Lipiec 2012
Wejherowo

W piątek 13 lipca WKS Gryf Orlex udał się na 2 tygodniowy obóz przygotowawczy do Choszczna. Już dziś czekało ich pierwsze sparingowe spotkanie. Rywalem podopiecznych Grzegorza Nicińskiego był dotychczasowy III ligowy rywal Błękitni Stargard Szczeciński. Wejherowianie wygrali 4:1.

Gryfici od początku dyktowali warunki gry. Mimo rzęsistego deszczu zdecydowanie lepiej operowali piłką. Zawodnicy ze Wzgórza Wolności stwarzali sobie sporo sytuacji strzeleckich i cztery z nich udało się im wykorzystać.

Pierwszą bramkę zdobył nowy napastnik żółto-czarnych Rafał Siemaszko. Kilka minut później Błękitni doprowadzili do wyrównania, pokonując zasłoniętego Adama Dudę. Jeszcze przed przerwą gryfitom udało się wyjśc na prowadzenie. Po indywidualnej akcji Łukasza Pietronia na lewym skrzydle piłkę w bramce umieścił Łukasz Krzemiński.

W przerwie trener Grzegorz Niciński wprowadził na boisko dziewięciu nowych zawodników. Obraz gry nie uległ zmianie, II ligowcy nadal dominowali na boisku. Wynik na 3:1 podwyższył Krzemiński. Ostatnią bramkę meczu zdobył Adrian Kochanek.

Na wieczór zostały zaplanowane jeszcze jedne zajęcia treningowe.

Kolejny psaring już w środę, rywalem będzie Chemik Police.

Gryf Orlex - Błękitni Stargard Szczeciński 4:1 (2:1)

Bramki:Rafał Siemaszko, Łukasz Krzemiński x2, Adrian Kochanek

Skład Gryfa Orlex

I połowa: Duda - Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Warcholak - Więcek, Pietroń, Felisiak, Kołc, Siemaszko - Krzemiński

II połowa: Ferra - Króll, Kochanek, Zając, Warcholak - Szymański, Wicki, Stefanowicz, Gicewicz, Szlas - Krzemiński (70'Siemaszko)