Pijana kobieta nie mogła utrzymać się na nogach

Piątek, 14 Luty 2014
Wejherowo

13 lutego około godziny 21:15 dyżurny Straży Miejskiej w Wejherowie  otrzymał zgłoszenie, że po ulicy Roszczynialskiego w Wejherowie chodzi pijana kobieta , która nie ma sił utrzymać się na własnych nogach.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, kobieta ta leżała już na środku jezdni. Kierowcy, którzy przejeżdżali tą drogą zastawili leżącą swoimi samochodami, żeby nie doszło do przypadkowego najechania. Leżąca miała też liczne od przewracania się  obrażenia głowy. Na miejsce wezwano karetką pogotowia, która zabrała nietrzeźwą do szpitala. Teraz  43-letnia mieszkanka Wejherowa za stworzenie zagrożenia  bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku odpowie karnie. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komenda Straży Miejskiej w Wejherowie. Kierowcy, którzy zabezpieczali miejsce  zdarzenia do czasu przybycia patrolu Straży Miejskiej, zachowaniem kobiety i stworzonym przez nią zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, byli  mocno zbulwersowani i oburzeni.

Należy jedynie dodać, że problem nadużywania alkoholu nadal jest zjawiskiem  społecznie szkodliwym. Tylko w 2013 roku, wejherowska Straż Miejska doprowadziła do wytrzeźwienia  w policyjnej izbie zatrzymań lub do miejsca zamieszkania prawie 300 osób. Po alkohol coraz częściej sięgają kobiety oraz nieletni.

Komentarze
Reklama