Po ciężkim meczu Orkan wygrał w Policach

Niedziela, 26 Wrzesień 2010

W meczu ósmej kolejki choć Orkan SSA zmagał się z zespołem z dołu tabeli to jednak o trzy punkty walczył do ostatnich chwil sobotniego starcia. Rumianie pokonali policki team 3:2 (2:1). Przed nami Kaszubia Kościerzyna, która do tej pory z Rumią zawsze grała jak zaczarowana.

Podopieczni Jarosława Kotasa w sobotnie popołudnie zameldowali się na obiekcie przy Siedleckiej 1 w Policach już 2,5 godziny przed planowanym startem zawodów o mistrzostwo bałtyckiej III-ligi. Ten czas został odpowiednia spożytkowany, między innymi na blisko godzinną odprawę w szatni. Mecz rozpoczął się od błyskawicznego ataku drużyny przyjezdnej. W 6 minucie po zagraniu Adriana Stępnia, Przemysław Kazimierczak znalazł lukę w bramce Polic gdzie umieścił piłkę. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransu gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, a to za sprawą Pawła Krawca. Po kilku minutach kibice obejrzeli kolejnego gola. I tym razem młody Kazimierczak popisał się kunsztem strzeleckim, a asystę zaliczył Michał Smarzyński. Chwilę później na boisku za Kanrada Urbaniak wszedł Zbiegniew Bodzak. To jednak nie kontuzja lecz chwilowa niedyspozycja sprawiła, że 22-latek opuścił plac gry. W 38 minucie tuż przed polem karnym gospodarzy na ziemię upadł Zbigniew Bodzak. Sędzia dopatrzył się jednak nie faulu lecz próby wymuszenia rzutu wolnego za co Rumianin obejrzał żółty kartonik. Cztery minuty później za faul napomnieniem ukarany został Michał Kowol. To jednak nie był koniec ostrego kartkowania. Minutę przed przerwą „żółtko” załapał za faul Paweł Dirda oraz za grę słów Dawid Banaczek. Po zmianie stron początkowo Police były jakby zagubione na własnym boisku. Przez blisko 20 minut drugiej połowy nie potrafili posługiwać się piłką co w 71 minucie wykorzystał Błażej Adamus strzałem na bramkę- 3:1. To jednak był decydujący moment i za sprawą już prawie przegranego meczu Chemik przebudził się i zmasowanym atakiem kontrował na bramkę Kamila Bieckę. Na kilka minut przed końcem piłkę w siatce Rumian umieścił Michał Jakubiak. W końcowej części gry Paweł Dirda uderzony został łokciem w twarz przez zawodnika drużyny przeciwnej. Ze złamanym nosem i zawrotami w głowie dociągnął jednak do końca meczu. W drugiej części meczu napomnieniami ukarani gospodarze: Mariusz Szmit (61), Mateusz Jakubiak (63) oraz Jakub Szałek (77). Chemik Police – Orkan Rumia SSA 2:3 (1:2) 0:1 Kazimierczak (6) 1:1 Krawiec (13) 1:2 Kazimierczak (22) 1:3 Adamus (71) 2:3 Jakubiak (86) Chemik Police: Wisniewski- Szałek, Bieniek (75 Janicki), Hajdukiewicz, Krawiec (80 Maśnik), Szmit, Rembisz (64 Wydurski), Górski, Baranowski, Fadecki, Krzyżanowski (57 Jakubiak). Rezerwa: Kilichowski, Janicki, Wydurski, Jakubiak, Milewski, Maśnik Orkan Rumia SSA: Biecke- Urbaniak (26 Bodzak), Kowol, Kowalczyk, Dirda, Fera - Smarzyński (90 Dziubiński), Stępień (75 Prinz), Adamus - Banaczek, Kazimierczak (90 Szweda). Rezerwa: Duda, Dziubiński, Bodzak, Prinz, Szweda, Pieper