Podział punktów w derbach

Piątek, 30 Październik 2009

Gryf Orlex Wejherowo pod wodzą trenera Wojciecha Waśka w 12 kolejce III ligi podejmował na własnym obiekcie rywala zza miedzy Orkana Rumia SSA. Mimo fatalnej pogody dopisała wejherowska oraz przyjezdna z Rumi widownia. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i obie drużyny podzieliły się punktami w derbach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Obie bramki dla Gryfa zdobył Jakub Gronowski (18’, 57’), dla Orkana gole trafili Piotr Cetnarowicz (76’) oraz Adrian Stępień  (94’).   Sobotnie spotkanie na Wzgórzu Wolności było prawdziwym świętem dla kibiców oraz samych aktorów tego widowiska. Od początkowych minut ostro zaatakowali zawodnicy Gryfa i to dało efekt już w 18 minucie, wtedy to Piotr Tusk mocno uderzył piłkę w pole karne, a tam znajdował się nie pilnowany Jakub Gronowski, który zachowując zimna krew pokonał Kamila Bieckie dając swojej drużynie prowadzenie.

Do końca pierwszej odsłony widowiska wynik nie uległ zmianie. Zespół Orkana po zmianie stron wziął się za odrabianie jedno bramkowej straty, jednak stało się zupełnie odwrotnie. Ponownie do bramki strzela Jakub Gronowski i podwyższa prowadzenie Gryfa, przy tym golu asystował Jarosław Felisiak. Zawodnicy z Rumi zmotywowani niezłym dopingiem swoich kibiców wkładają jeszcze więcej pracy w odrabianie strat i ta sztuka udaję się im w 76 minucie, a autorem bramki był Piotr Cetnarowicz. Do końca spotkania co raz to groźniejsze ataki przeprowadzają goście, jednak wszystko wybrania dobrze dysponowany w tym pojedynku Maciej Szlaga.

Gdy nadchodziły ostatnie sekundy doliczonego czasu gry, stało się to, czego już nikt się chyba nie spodziewał. Orkan, a konkretnie Adrian Stępień zdobył wyrównującego gola i obie drużyny podzieliły się punktami.