Policjanci kontrolują autokary wyjeżdżające na wycieczki z dziećmi

Sobota, 5 Sierpień 2017
Powiat Wejherowski

Od początku wakacji trwa sezon związany z wyjazdami na różne wycieczki. Dla wielu osób to czas wyczekiwanych podróży. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Dzisiaj rano policjanci kontrolowali autokar, który po przeprowadzonej kontroli wyjechał z dziećmi z półkolonii na wycieczkę do Słupska.

Aby wyjeżdżające na różne wycieczki dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci realizują kontrole autokarów. Wiele z nich odbywa się także w związku z otrzymaną prośbą od organizatora wycieczki.  Sprawdzane są między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczna pojazdu (m.in. układ hamulcowy, kierowniczy, oświetlenie oraz ogumienie). Dzisiaj rano rankiem w Rumi policjanci skontrolowali autokar, który jechał z dziećmi na wycieczkę do Słupska. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze w tym przypadku nie stwierdzili żadnych usterek, dlatego też autokar mógł z dziećmi ruszyć w trasę.

Niestety ale zdarzają się przypadki, kiedy pojazd z uwagi na zły stan techniczny nie zostaje dopuszczony do ruchu, a dzieci i opiekunowie muszą czekać na inny sprawny autokar.

Aby zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom na drodze, przypominamy rodzicom, opiekunom i innym osobom odpowiedzialnym za organizowanie wycieczek, aby przed wyjazdem informować z wyprzedzeniem kilkudniowym o miejscu i czasie wyjazdu autokaru, celem skontrolowania stanu technicznego, stanu trzeźwości kierującego oraz wymaganych dokumentów.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020