Policjanci rozpoznali i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru

Piątek, 19 Czerwiec 2020
Wejherowo

Policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżą roweru, do której doszło w na początku czerwca w Wejherowie. Sprawca został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący kradzieży.  Za popełnione wykroczenie kradzieży odpowie przed sądem. Czyn ten zagrożony jest karą aresztu albo grzywny do 5000 zł.

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj wieczorem podczas patrolowania Bolszewa, przy jednym ze sklepów rozpoznali mężczyznę, który był sprawcą kradzieży roweru, do której doszło na początku tego miesiąca w Wejherowie. Sprawca zabrał rower, który stał na stojaku dla rowerów, nie był jednak w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Podczas rozmowy 49-latek był bardzo zdenerwowany, na zadawane przez policjantów pytania, podawał coraz to inne zmyślone i nie pasujące do siebie odpowiedzi. Policjanci ustalili jego adres zamieszkania i tam razem z nim pojechali sprawdzić, czy nie ma tam kradzionego roweru. Na miejscu znaleźli i zabezpieczyli rower, który zostanie przekazany właścicielowi.

49-latek został doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie został następnie przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży mienia. Za swój czyn odpowie przed sądem, za co może mu grozić kara grzywny nawet do 5000 zł lub kara aresztu.

Policjanci przypominaj i apelują!

Pamiętajmy, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwile do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy. Nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży. Pamiętajmy aby blokadę zakładać na ramę (nigdy na koło), ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu. 

Dlatego: 
- postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, 

- stosujmy blokady rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Blokada powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK" –blokada w kształcie literki U,

- dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower, 

- miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często zdarza się , że bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się i złodziej.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020