Policjanci w pościgu zatrzymali sprawców

Wtorek, 27 Kwiecień 2010

Wczoraj rumscy policjanci przedstawili zarzuty dwóm sprawcom za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz groźby karalne.

W niedzielne popołudnie  rumscy policjanci zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy jadąc golfem spowodowali kolizję drogową, po której uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało obaj byli nietrzeźwi. 37-latek trafi wprost do Aresztu Śledczego, gdyż w trakcie policyjnej kontroli okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj około godziny 17:30 w Rumi policjanci prewencji zatrzymali w pościgu sprawców kolizji drogowej. 37 i 20-latek spowodowali kolizję drogową. Volkswagenem Golf uderzyli w płot prywatnej posesji, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia. Policjanci nie mieli wątpliwości, co do tożsamości sprawców, gdyż z ich samochodu odpadła tablica rejestracyjna.  Mężczyźni próbowali ją odzyskać, ale właściciel, mimo, że mu grozili, jej nie oddał.

Funkcjonariusze prewencji udali się w pościg za golfem. Gdy jechali leśnymi drogami, nagle zauważyli, że volkswagen zatrzymał się i sprawcy uciekają piechotą. Policjanci również pobiegli sprawcami i już po chwili obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało że 20 - latek miał prawie 2 promile, natomiast 37-latek prawie 2,5 promila. 37-letni mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego

Wczoraj 37-latek usłyszał zarzuty za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, do tego nie posiadając prawa jazdy, natomiast 20-latek usłyszał zarzut za kierowanie gróźb karalnych.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Wejherowo

Komentarze
Reklama