Policjanci w pościgu zatrzymali sprawców

Wtorek, 27 Kwiecień 2010

Wczoraj rumscy policjanci przedstawili zarzuty dwóm sprawcom za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz groźby karalne.

W niedzielne popołudnie  rumscy policjanci zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy jadąc golfem spowodowali kolizję drogową, po której uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało obaj byli nietrzeźwi. 37-latek trafi wprost do Aresztu Śledczego, gdyż w trakcie policyjnej kontroli okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj około godziny 17:30 w Rumi policjanci prewencji zatrzymali w pościgu sprawców kolizji drogowej. 37 i 20-latek spowodowali kolizję drogową. Volkswagenem Golf uderzyli w płot prywatnej posesji, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia. Policjanci nie mieli wątpliwości, co do tożsamości sprawców, gdyż z ich samochodu odpadła tablica rejestracyjna.  Mężczyźni próbowali ją odzyskać, ale właściciel, mimo, że mu grozili, jej nie oddał.

Funkcjonariusze prewencji udali się w pościg za golfem. Gdy jechali leśnymi drogami, nagle zauważyli, że volkswagen zatrzymał się i sprawcy uciekają piechotą. Policjanci również pobiegli sprawcami i już po chwili obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało że 20 - latek miał prawie 2 promile, natomiast 37-latek prawie 2,5 promila. 37-letni mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego

Wczoraj 37-latek usłyszał zarzuty za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, do tego nie posiadając prawa jazdy, natomiast 20-latek usłyszał zarzut za kierowanie gróźb karalnych.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Wejherowo

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020