Policjanci wyjaśniali okoliczności potracenia pieszej i rowerzysty

Czwartek, 4 Czerwiec 2020
Wejherowo

Wejherowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty oraz potrącenia pieszej, do których doszło w ciągu kilu ostatnich dni. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, wstępnie ustalono, że to najprawdopodobniej kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Na szczęście nie odnieśli oni poważnych obrażeń ciała, zostali przewiezieni na badania do szpitala. Funkcjonariusze apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, o potrąceniu pieszej na ul. Rzeźnickiej w Wejherowie na przejściu dla pieszych. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 53-letnia piesza została potrącona przez 31-letniego kierowcę mercedesa najprawdopodobniej podczas przechodzenia przez jezdnię. Kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Piesza została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Także kilka dni temu doszło do równie niebezpiecznej sytuacji drogowej, w której uczestniczył rowerzysta. Policjanci zostali wezwani do Luzina na ul. Ofiar Stutthofu, gdzie miało dojść do potrącenia cyklisty, który jechał po drodze dla rowerów. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierowca samochodu mini one prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia. W tym przypadku także kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy byli trzeźwi.

Sprawy tych kolizji drogowych będzie rozpatrywał sąd.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zderzenia rowerzysty i pieszego z samochodem kończą się zazwyczaj poważnymi obrażeniami dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby takich wypadków było jak najmniej, pamiętajmy o zdrowym rozsądku, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i szacunku do innych uczestników dróg.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Nowy odcinek buspasa na Hutniczej

Piątek, 18 Wrzesień 2020
Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Finał AMP w siatkówce plażowej 2020

Środa, 16 Wrzesień 2020
Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Trwa remont ulicy Unruga w Gdyni

Czwartek, 3 Wrzesień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020